V utkání proti Salcburku jste po první třetině prohrávali 0:3. Jak psychicky náročné je otáčet takové utkání?

Hodně. Salcburk nás v první třetině k ničemu nepustil, nehráli jsme dobře. Pak jsme si řekli pár slov v kabině a rapidně se zlepšili. Bohužel už měl soupeř náskok a vedení si pohlídal.

Dvě branky jste dostali v rozmezí dvou minut. Kde nastala chyba?

Měli jsme problémy s pokrytím druhé vlny, čehož protivník využil a vypracované šance proměnil.

Ve zbytku zápasu jste zvýšili aktivitu, přesto jste vstřelili jednu branku. V čem vidíte příčinu vaši nízké produktivity?

Sám nevím. Na vstřelení gólu potřebujeme hrozně moc šancí. Vůbec nám to tam nepadá, neodráží se nám žádné puky soupeře.

Je pozitivní alespoň to, že jste v sobotu ubránili čtyři početní výhody soupeře, se kterými jste měli v minulých zápasech problémy?

Určitě. Trenér nás nabádal, že má Salcburk dobré přesilovky. Věděli jsme to i z minulého zápasu, takže jsme se na to zaměřili. Výsledek je ale špatný.

Hokejisté Znojma prohráli na tripu oba zápasy. V Salzburgu i Dornbirnu.
Trpký trip. Orli se vrátili z cest po Rakousku bez bodu

Jak vypadala vaše gólová situace?

V přesilovce Colton (Yellow Horn – pozn. red.) potáhl puk na pravé straně a nahrál mi před bránu, kde jsem si odstoupil a z mezikruží doklepl. Je to pro mě neobvyklá pozice. Raději střílím od modré čáry, před bránou se zatím učím.

V utkání jste doplatili na nedisciplinovanost. Nejprve soupeř odskočil na 2:1 při dvojnásobné přesilovce, před koncem pak strhl vedení na svou stranu při vyloučení Radka Čípa na pět minut a do konce utkání. Viděl jste tu situaci?

Neviděl, takže ji nemůžu soudit. Údajně došlo ze střídačky ke kontaktu s rozhodčím.

Rozebírali jste pak vyloučení v kabině?

Trenér to říkal a byl hodně naštvaný, ale zpátky to bohužel nevezmeme. Osobně jsem se Radka na situaci neptal. Je to nepříjemné.

Obránce Orlů Michal Plutnar
Volal jsem Liboru Šulákovi. O Znojmě mluvil pěkně, říká posila Orlů Plutnar

První šestka se vám vzdálila na šest bodů. Cítíte tlak?

Vnímáme to hodně. Pořád jsme si říkali, že máme soupeře na dosah jednoho až dvou bodů. Teď ale víc odskakují, což je špatně. S týmy, které jsou okolo nás, musíme dělat body, ať se dostaneme do šestky. Jinak nám to uteče a nic nezmůžeme.

V pátek vás čeká domácí utkání proti Salcburku, se kterým se střetnete potřetí ve třech týdnech. Je výhoda, že víte, co od soupeře čekat?

Těžko říct. Salcburk je ve stejné situaci. Taky už ví, jak hrajeme a co na nás platí. Myslím, že je to jedno, máme stejnou pozici. Musíme hlavně zabrat a urvat body.