Orli vstoupili do třetího čtvrtfinálového zápasu aktivně a v páté minutě zazvonila po dorážce Branislava Rehuše tyčka klagenfurtské branky. O tři minuty později střílel tvrdě při přesilovce Richard Pavlikovský, jenže když se neprosadil ani on, tak přišla protiakce Klagenfurtu.

V desáté minutě poslal hosty do vedení ostrostřelec Jamie Lundmark a v patnácté minutě při končícím oslabení Znojma prostřelil znojemského brankáře Holta podruhé Thomas Hundertpfund. Rozhozená znojemská obrana kapitulovala do první přestávky ještě potřetí a to z hole Kima Strömberga.

Do druhé třetiny nastoupil v brance Orlů Patrik Nechvátal a znojemští hráči rázně ožili. Ve dvaadvacáté minutě a čtyřiadvacáté minutě snížil dvěma brankami na rozdíl jediné Adam Havlík. Za pouhou minutu však Klagenfurt přidal čtvrtý gól a o další minutu později snížil za znojemské Orly Ondrej Šedivý. Poté se na ledě začalo jiskřit a hráči se pustili i do několika šarvátek, které vyústili ve vyloučení hráčů do konce utkání.

Při následné početní převaze přidal Klagenfurt pátou branku. „Nemyslím si že by nás zastavilo to oslabení ve třech, ale po pravdě řečeno nechápu proč jsme ve třech vlastně byli," uvedl po zápase znojemský střelec dvou branek Adam Havlík.

Ve třetí části se Orli pokoušeli o zdramatizování výsledku, ale naráželi na připravenou obranu Klagenfurtu a brankáře René Swetteho. Série se za stavu 2:1 pro Klagenfurt vrací do Rakouska. „Byl to podobný zápas, jako ten první ve Znojmě. O zápase rozhodla ta šarvátka ve druhé třetině. Každopádně série nekončí, v Klagenfurtu chceme znouvu uspět," řekl kouč Orlů Jiří Režnar.

Orli Znojmo – EC Klagenfurt AC 3:6 (0:3, 3:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 22. Havlík (Štach, Pavlikovský), 24. Havlík (Nemčík, Bartoš), 26. Šedivý – 10. Lundmark (Jacques), 15. Hundertpfund (S. Geier, Pither), 19. Strömberg (Pöck), 25. Lundmark, 34. Koch (Setzinger, Hundertpfund), 60. Pöck.

Rozhodčí: Gebei, Piragić – Kaspar, Nagy. Vyloučení: 8:6 + Nemčík 5, Bača 5+DKU (oba ZNO) – Schuller 10 OT, Jacques 5+5+DKU. (oba KLG). Využití: 0:1. Diváků: 2812. Stav série: 1:2.

Orli Znojmo: Holt (21. Nechvátal) – Bořuta, Klimíček, Sova, Štach, Pavlikovský, Nemčík, Jass, Bača – Beroun, Šeda, Novák – Tomas, Podešva, Rehuš – Šedivý, Bartoš, Havlík – Lattner, Fiala, Číp.

EC Klagenfurt AC: Tuokkola (26. Swette) – Schumnig, Furey, Vallant, Pöck, DeSantis, Reichel – Lundmark, Hundertpfund, Jacques – Geier S., Pither, Harand – Setzinger, Koch, Geier M. – Strömberg, Schuller, Ban.