Orli jsou s počtem 673 minut nejtrestanější tým soutěže, rovných 100 nasbíral zadák Martin Bača. „V play off bude každé vyloučení cítit dvakrát. Je potřeba se jich vyvarovat," dodal Štach.

Vyřazovací část začne pro Orly až 26. února, ještě předtím je čeká dohrát dvě utkání základní části a následně porce deseti duelů nadstavbové skupiny, ve které se o co nejlepší umístění popere elitních šest celků. Do nadstavby se body ze základní části nepřenášejí, ale Znojmo si odnese dva bonusové body, pokud skončí třetí, a jeden v případě čtvrtého místa.

V nadstavbě jde o co nejvýhodnější pozici pro výběr soupeře ve čtvrtfinále. „První nebo druhá příčka po nadstavbě je dobrá pro volbu. Pořád je o co hrát, abychom byli nahoře a mohli si zvolit soupeře. I když minulý rok jsme si vybrali Klagenfurt a vypadli," připomněl znojemský kouč Jiří Režnar.

Už v nadstavbě, která pro Jihomoravany začne v pátek 22. ledna, stojí před Orly lákadlo v podobě vstupenky do Ligy mistrů. Do ní se z EBEL probojuje nejlepší tým nadstavbové části a celkový vítěz. Pokud bude jeden z těchto týmů Vídeň či Salzburg, stálí účastníci Ligy mistrů, dostanou šanci týmy na dalších pozicích. „Je to hodně lákavé, určitě si ji chce zahrát každý z nás a poměřit se s ostatními evropskými týmy. Ale v EBEL chceme uspět celkově, a pokud se nám to podaří, v Lize mistrů budeme," věřil v sílu družstva Štach.

V předchozích čtyřech ročnících však Znojmo skončilo vždy ve čtvrtfinále, tedy hned v prvním kole play off. „Letos chceme rozhodně zabojovat o medaile. Věřím, že na ni máme," hlásil zkušený matador Peter Pucher. Ke splnění vysněného cíle má pomoct i stabilita výkonů. „Vydařil se nám začátek, který je vždy strašně důležitý. Nepotkala nás žádná výsledková krize a body jsme sbírali pravidelně," ohlížel se Štach, který v pátek od čtvrt na osm večer se spoluhráči hostí Fehérvár.

Nejtrestanější týmy v EBEL:

1. Znojmo 673 min.
2. Salcburk 630
3. Vídeň 598
4. Dornbirn 583
5. Fehérvár 556
6. Innsbruck 521
7. Klagenfurt 496
8. Villach 463
9. Linz 461
10. Lublaň 418
11. Graz 408
12. Bolzano 342