Takovéhle oslavy znojemský zimní stadion nezažil od památného postupu Orlů do hokejové extraligy. Dnes tam obrovskou euforii zažili fanoušci brněnské Komety. Stačilo jim k ní to, že jejich klub porazil ve finále Tipsport Cupu Znojmo 5:4.

„Je to úspěch, který nemůžeme přeceňovat, ale můžeme se od něj orazit dál. Určitě nám to zvedne sebevědomí,“ prohlásil trenér Komety Vladimír Kýhos. Jeho prvoligový tým v cestě za pohárem zdolal čtyři soupeře z vyšší soutěže.

S Orly to však neměli jednoduché. Zkušený jihomoravský celek si s Kometou pohrával podle svých not. Dvě třetiny utkání kontroloval. „Působili jsme dost zakřiknutě a nervózně. Na tři góly jsme soupeři v podstatě nahráli sami. Někteří hráči si možná mysleli, že ve Znojmě jsou nějací nazdárkové,“ hněval se Kýhos.

Druhá přestávka ale přinesla změnu. Dvoubrankový náskok Orlů se záhy rozplynul a v padesáté minutě dal vítězný gól brněnský Polodna. „Naše chyby dostaly Brno do vedení, přitom jsme předtím mohli náskok ještě zvýšit,“ posteskl si znojemský asistent Václav Baďouček.

Přestože šlo o finanční prémii a nálada v hledišti připomínala extraligové play off, oba trenéři se shodli, že nakonec šlo jen o přípravu před blížícím se startem ligových soutěží. „Bylo to finále, tak jsme chtěli vyhrát, ale pořád lepší, než prohrát teď než v sezoně. Byla to pro nás lekce, protože jsme si uvědomili, že ani dát čtyři branky neznamená vyhrát,“ řekl Baďouček.

I v Kometě našli na zápase věci, které musí ještě před mistrovskými zápasy zlepšit. „Věděli jsme, že má Znojmo formu. Připravovali jsme se na jejich přesilovky, ale stejně jsme je neubránili,“ zlobil se Kýhos. V kabině ale prý na hráče hlas nezvyšoval a nenaštval ho ani desetiminutový výpadek světel v hale. „Na chvilku jsem si odpočinul,“ usmál se.

Jeho kolega Lukeš si na tiskovce zase zahrál na novináře. „Jestli už nikdo nemá žádný dotaz, tak já se zeptám domácího trenéra: Proč jste vyhodili Aleše Padělka?“ položil otázku. „Na to nebudu odpovídat. Nemáte akreditaci ani blok,“ odpálkoval ho se smíchem Baďouček. Lukeš marně protestoval, že blok má.