Své o tom může vyprávět i autor druhé brněnské trefy Radim Zohorna. „Připadá mi to jako hrozná kravina, protože místo soustředění na hru se musíme pořád upravovat. Prostě zvláštní. Mě vyloučili za trošku posunutý dres. Rozhodčí nám to vysvětlovali, ale musíme se neustále hlídat a upravovat,“ nechápavě líčil po zápase dvaadvacetiletý centr Komety.

Podobný pohled na nové pravidlo nabídl i trenér hostí Miroslav Fryčer. „Před zápasem jsme kluky upozorňovali, ale pravidlo nechápu a je mi jedno, jestli mi někdo dá pokutu. Kazí hru a s hokejem naprosto nesouvisí. Pánové na svazu akorát vymýšlí kraviny. Místo toho, aby hra byla plynulejší, tak se víc kouskuje. Trestat zastrčený dres nebo vyhrnutý rukáv je naprostý nesmysl. Hráči nemají šanci to pokaždé uhlídat, ale musí se s tím smířit,“ vyjádřil se.

Kometa Brno - Orli Znojmo 3:1
Třetiny: 1:1, 2:0, 0:0.
Branky a nahrávky: 16. Plášek (Štencel, Horký), 24. R. Zohorna, 25. Köhler (Štencel) – 11. Guman (Lattner).
Rozhodčí: Jeřábek, Vrba – Měkýš, Otáhal.
Diváci: 3849.
Kometa: Vejmelka – O. Němec, Mikuš, Gulaši, Mikyska, Bartejs, Štencel, Kučeřík – Zaťovič, Nahodil, Mueller – Plášek, R. Zohorna, Horký – Dočekal, Čermák, Köhler – Mlynář, Süss, Kratochvíl – Meluzín.
Orli: Nechvátal – Sedlák, McEachen, Stehlík, Parkkonen, Lattner, Tejnor, Šnajnar – E. Němec, Stretch, Luciani, Beránek, McPherson, Braes, Hlava, Bartoš, Mrázek, Novák, Matuš, Guman, Špaček.

V zápase se dvakrát vylučovalo netypicky před buly právě kvůli neupravené výstroji. „Tohle nepamatuji. Proto jsem koukal na Libora Zábranského (majitele a kouče Komety – pozn. red.) a oba jsme kroutili hlavou, protože jde o hovadinu. Lidé, co tohle vymýšlí by se měli zamyslet,“ dodal kouč znojemských hokejistů.

Domácí hokejisté v utkání povětšinou dominovali ačkoli se ujali vedení hosté, když skórovali při vlastním oslabení. Vedení Orlů vydrželo krátce, protože už za pět minut srovnal Karel Plášek. „Soupeře jsme přehrávali. Hlavně ve druhé třetině, kdy se hrálo pouze na bránu Znojma. Tím pádem bylo pod tlakem a faulovalo. Početní výhody jsou zatím syrové stejně jako celý výkon, ale už jsme se lépe pohybovali,“ hodnotil asistent brněnského kouče Kamil Pokorný.

Kometa zápas rozhodla ve druhé třetině, když se prosadila dvakrát v krátkém časovém rozmezí. Nejprve se trefil Radim Zohorna a dobrý výkon Brňanů korunoval o minutu později letní posila Bedřich Köhler po přihrávce Jana Štencla.

VLADIMÍR FORMÁNEK
PATRIK EL-TALABÁNI