Skličující úder zasadil Orlům po třiceti sekundách prodloužení hostující obránce Jerome Leduc z přečíslení. „Play-off je definitivně pryč, ale my jsme se především chtěli důstojně rozloučit s fanoušky při domácím zápase. Myslím, že se nám to povedlo,“ prohlásil po utkání znojemský kouč Miroslav Fryčer.

Na snímku Fryčer a Dočekal.
Věřili jsme, i když jsme hráli blbě, říká znojemský trenér Fryčer

Těžko se mu skládala sestava, a proto nehodnotí ztrátu nadějí na vyřazovací část tragicky. „Se všemi zraněnými a nemocnými jsme dali dohromady tři pětky proti Dornbirnu v plné náloži. Hráči do toho dali všechno, nemám jim co vytknout. Opět jsme ale měli šance na víc gólů. Občas je to až umění, co za šance nedáme,“ mrzelo znojemského stratéga.

Jeho svěřenci vedli po brance beka Antonína Bořuty, jenže v 28. minutě vyrovnal Leduc. Rakušany dostal do vedení Christopher D’Alvise, ale ještě před druhou sirénou srovnal Erik Němec. „Postup jsme měli jistý, ale nakonec to pro nás dobře dopadlo. Znojmo je tým, který je šikovný na puku, dobře bruslí,“ dodal hostující kouč Dave MacQueen.

Orli zakončí sezonu EBEL zítra ve tři čtvrtě na šest večer v Bolzanu.

Ilustrační foto
Nedávala pozor, skončila s autem ve stromě. Převezli ji na urgentní příjem

Orli Znojmo - Dornbirn 2:3 pr. (0:0, 2:2, 0:0 – 0:1)

Branky a nahrávky: 24. Bořuta (Bartoš, Tejnor), 39. Němec (Bořuta, Špaček) – 28. Leduc (Reid, Sylvester), 31. D’Alvise (Reid, Leduc), 61. Leduc. Rozhodčí: Kincses, Siegel – Nagy, Neméth. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Diváci: 2018. Střely na branku: 30:16.

Orli Znojmo: Halász – Corbett, Biro, Lattner, Bořuta, Tejnor, Šnajnar, Zajíc – Číp, Raška, Špaček – Němec, Matuš, Csamangó – Novák, Bartoš, Guman.

Dornbirn: Rinne – Wolf, Leduc, Caruso, Connelly, McMonagle, Vallant – D’Alvise, Timmins, Reid – Fraser, Sylvester, Grabher Meier – Pance, Arniel, Neubauer – Haberl, Häussle, Macierzynski.