V play-off tak Znojmo bude chybět po sedmi sezonách v EBEL poprvé. „Zklamání panovalo obrovské, mužstvo se zvedalo, hrálo ofenzivně, ale kvůli dvěma nepovedeným zápasům neuspělo. Soupeř ani jednou nebyl lepší, proto mě konec sezony mrzí dvojnásobně,“ litoval Fryčer.

BUDE POKRAČOVAT?

Ten bezprostředně po skončení sezony začal s klubem jednat o možné spolupráci i v té nadcházející. „Myslím si, že o mém případném pokračování se rozhodne na konci tohoto, nebo na počátku příštího týdne. Naťukávání je vzájemné a ničemu se nebráním. Uvidíme, k čemu dospějeme,“ poodhalil osmapadesátiletý stratég, který má za sebou angažmá v Itálii, Polsku nebo Francii.

I když znojemské hokejisty do čtvrtfinále nedotlačil, angažmá nelituje. „Neudělal jsem chybu, jde o dobrou zkušenost. Snažil jsem se tomu dát maximum a příští týden se rozhodne, co dál. Prozatím krátkou anabázi beru pozitivně,“ povídal Fryčer.

A kde vidí příčiny, proč Orli do vyřazovacích bojů neproklouzli? „Myslím, že šlo o sebevědomí. Když má člověk pár jedinců, kteří nejsou psychicky odolní, může trénovat i Scotty Bowman (legendární kanadský kouč pozn. red.) a bude to úplně stejné. Chyběl asi někdo, kdo umí rozhodovat zápasy,“ přemítal rodák z Opavy.

DAŇ ZA NEZKUŠENOST

Před sezonou navíc znojemský kádr prošel kompletní přestavbou a omlazením. „Není dobré, když se v týmu obmění hodně lidí najednou. Na druhou stranu přišli mladí kluci, kteří letos v EBEL nabrali zkušenosti, což může prospět do další sezony. Pokud má letošní neúspěch pomoct do příštího ročníku, dá se to brát alespoň trošku pozitivně,“ řekl znojemský forvard David Bartoš.

I s mladým mužstvem však Orli zvládli začátek soutěže na výbornou a po první čtvrtině okupovali třetí příčku. Pak ale nastal propad až na poslední místo po základní části. „Nemůžeme se vymlouvat na nezkušenost, začátek ligy byl výborný. Pak se ale něco zlomilo a nemohli jsme se dostat zpátky. Teď je pozdě hledat chyby. Kdybychom o nich věděli, poučíme se z nich už dřív a nemuseli jsme mít po sezoně na začátku března,“ láteřil na klubovém webu znojemský kapitán Jiří Beroun, který kvůli zranění vynechal celou nadstavbovou část.

Podle Fryčera potřebují Orli tým pro příští sezonu vhodně doplnit. „Nemyslím žádnou revoluci, ale musí se najít vhodnější typy hráčů psychicky odolnější, kteří zvládají kritické situace. Rozdíloví hokejisté chyběli. Stačí jeden, dva, kteří pak potáhnou mužstvo a strhnou ostatní,“ dodal.