Trenér domácích Martin Stloukal vysvětlil příčinu přerušení zápasu a zároveň i zhodnotil dosavadní výkony svých svěřenců a nastínil další vývoj Orlů v EBEL.

Proč se utkání nedohrálo?
Rozhodčí naznali, že plocha je nezpůsobilá kvůli fólii, na které je reklama. Pokud by se na tom místě nezabrzdilo, nebo neudělala ostrá bogna, tak by se asi nic nestalo. Teoreticky na veřejné bruslení by to stačilo. Pro hráče by to ale určitě nebylo bezpečné.

Jak to bude dál s nedohraným utkáním?
Co se nám zatím podle pravidel podařilo zjistit, tak by se musely dohrát zbývající dvě třetiny plus ještě jeden celý zápas. Takže bychom hráli pět třetin. V Lublani taky utkání nedohráli, ale nakonec dohrávali jen jednu třetinu. Uvidíme, jak to bude u nás. Mně to předčasné ukončení vadí, protože jsme měli dobře rozehraný zápas. Je to škoda.

Vedli jste dva nula, pak vás rozhodčí poslal do tří a pomohl soupeři srovnat. Jak jste to viděl?
Máme zakázáno se vyjadřovat k rozhodčím. Jsou za to obrovské pokuty. Myslím, že kdybychom za stavu dva nula hráli pořád pět na pět, tak by to tak i zůstalo a možná bychom i nějaký gól přidali.

Proti pátečnímu zápasu s Lublaní byl váš tým proti Klagenfurtu rychlejší, dravější…
V pátek jsme hráli velmi dobře. Z naší strany to byl stejný výkon jako v Linci. Problém byl v tom, že jsme neproměnili čtyři gólové šance. Soupeř k nám přijel bránit, a to se vždycky špatně hraje. Za celý zápas jsme udělali jednu jedinou chybu a bohužel z toho dostali gól. Na Klagenfurt jsme vlítli, kluci plnili pokyny, které jsme si řekli.

Poslední tři zápasy jste prohráli. Jak jste spokojený s dosavadními výsledky?
Co se týče hry, tak jsem spokojený. K prohře s Villachem mohu říct, že soupeř z nás měl takový respekt, že v podstatě nevjel do útočného pásma. To se těžko hraje. Pak jsme měli výbuch ve Vídni. Nás porazila jedna jejich lajna. Ta je úrovní úplně někde jinde. Zejména útočník Gratton. Vídeň je Gratton a naopak Gratton je Vídeň. Pokud by tento hráč nehrál, tak máme šanci mančaft porazit.

Minulý zápas chytal Kacetl nyní Landsman. Jak brankáře nasazujete?
Kacetl chytal minule velmi dobře, ale máme s trenérem gólmanů jakýsi plán a podle něho se řídíme. Chceme mít oba připravené a rozchytané tak, aby mohli kdykoliv nastoupit.

Chystáte nějakou posilu do týmu?
Bohužel teď se nám nepodařilo získat obránce, který hraje americkou AHL. Zítra by měl dorazit jiný obránce. Pokud se objeví na tréninku, tak jméno sdělím. Snažíme se někoho sehnat, ale sezona je teď v takové fázi, že je téměř nemožné někoho sehnat.

Jsou ze stávajícího kádru všichni v pořádku?
Podešva je nemocný. Už na zápase ve Vídni měl horečku, stejně tak i Havlík. Do toho zápasu jsme šli trochu nakřápnutí. Jinak jsou ale všichni v pořádku.

Jak nyní EBEL hodnotíte?
Soutěž teď vstupuje do jiné fáze. Její specifikum je, že týmy se scházejí až prvního srpna. Nemají letní přípravu. Znamená to, že hráči se teprve poznávají, učí se spolupracovat. Říkám tomu, že celý měsíc hubnou. Týmy se sehrávají a nabírají fyzickou kondici. To už teď skončilo a začíná úplně jiná soutěž. Pak to půjde nahoru o Vánocích a play off je zase úplně někde jinde. Soutěž má vlastně tři úrovně a teď se přesuneme do jiné dimenze.

Bude to tedy pro vás fyzicky náročnější?
To bude, ale já si cením toho, že máme v základním kádru sedm juniorů. To nemá nikdo z EBEL. Máme dva gólmany, kteří jsou věkem junioři. Nikdo z ostatních týmů si netroufne takhle mladé gólmany postavit. Trenéři i manažeři ostatních týmu nás za to hodně uznávají. Zajímají se o to, jak to u nás děláme. Komunikuje s námi rakouský hokejový svaz, protože chce pohnout s mládeží a neví jak.