„Jihomoravský kraj má zájem o systémovou podporu. Memorandum je uzavřeno na tři roky, jeho hlavním obsahem je spolupráce a podpora na projektech, které se týkají sportovní činnosti klubu i podpora vrcholového sportu. Osobně považuji za klíčovou podporu projektů zaměřených na všestrannou pohybovou přípravu dětí a mládeže a obecně práci s mládeží," řekl hejtman Hašek.

Jihomoravský kraj bude podle něj díky memorandu prezentován na akcích, které budou souviset se znojemským hokejem. Klubu pak půjde finanční podpora.

Na základě obdobného memoranda již například získává brněnská Kometa ročně podporu ve výši dvou milionů korun a stejné dva miliony korun ročně počínaje rokem 2015 získávají také znojemští Orli. „Znamená to, že krajskému zastupitelstvu předložím návrh na udělení této podpory už nyní 17. září a pro roky 2016 a 2017 se na základě tohoto memoranda takováto finanční podpora stane součástí krajského rozpočtu. Odstraňuje to nedůstojný prvek každoročního licitování, klub má v podpoře jasno," naznačil Hašek.

Míní, že se podpora co nejdříve prakticky projeví. „V kraji chceme co nejdříve přijít se systémem víceleté podpory pro všechna sportovní odvětví. Je například jasné, že do budoucna řada oddílů nevystačí s bezplatnými trenéry, takže kromě vybavení a posílení investic bude nutné pomoci všem sportovním odvětvím také s částečným financováním trenérů tak, aby se dětem a mládeži mohli skutečně věnovat na velmi profesionální úrovni lidé, kteří z nich vychovají nadějné talenty i reprezentanty České republiky," dodal hejtman.

Klub si se na budoucí spolupráci s krajem těší. „Memorandum nám umožní daleko lépe pracovat s mládeží i na profesionální úrovni tak, aby znojemský hokej šel stále nahoru. Na druhé straně to jižní Moravě umožní dobrou propagaci nejen u nás, ale i v zemích, kde hrajeme, především v Rakousku. Myslím, že pro obě strany je to výrazný krok dopředu," řekl jednatel klubu Pavel Ohera.

Orli Znojmo jsou významný hokejový klub hrající mezinárodní soutěž Erste Bank Eishockey Liga. Klub se rovněž věnuje výchově mládeže od přípravky po juniory.