Už od úvodního hvizdu byl na ledě k vidění rychlý, ale také velmi tvrdý hokej. Hosté se do většího tlaku dostali při vyloučení Tesaříka, puk za záda brankáře Kameše, který se tentokrát postavil mezi tyče znojemské brány, dostali ale až v osmé minutě. Rozhozená domácí obrana nestačila reagovat na útok soupeře a po Vlasákově nahrávce mohl otevřít skóre utkání Kubica.

Diváky vzápětí pobouřily dva likvidační zákroky na znojemské hráče, píšťalka hlavního sudího Hradila ale zůstala němá.

Znojmo postupně přidalo na tempu, aby se svému soupeři vyrovnalo, a vytvořilo si několik velmi slibných příležitostí. Nejprve těsně minul v samostatném nájezdu Dopita, vzápětí nezpracoval dobře puk před bránou osamocený Erat. Neujala se ani Hamanova nádherná přihrávka na Čachotského.

Zlom nastal ve druhé části. Ačkoli Plzeň na ledě opticky dominovala, dokázali Orli nejprve vyrovnat, a zanedlouho se dokonce ujmout vedení. Vyrovnávací branku zařídil po Bartkově přihrávce Kucharczyk, stejný hráč o jedenáct minut později zajistil Orlům jednobrankový náskok. Druhá branka přitom padla při početní výhodě domácích, když se plzeňská lavička prohřešila šesti hráči na ledě, asistenci na ní si připsal Beroun.

Poslední dějství už změnu skóre nepřineslo, a to navzdory dokonalé souhře Dopity s Eratem nebo oku lahodící spolupráci Hamana se Svobodou. Plzni nepomohl ani oddechový čas a odvolání brankáře Altrichtra dvacet vteřin před koncem utkání. Podlehla Znojmu v konečném účtování 1:2.

„Podle mě to bylo oboustranně upracované utkání, v němž byla Plzeň lepší v první třetině. Důležité pro nás je, že jsme prohrávali 0:1, ale dokázali jsme zápas otočit a vyhrát,“ zhodnotil zápas domácí kouč Radim Rulík a dodal, že ve čtvrtek proti Slavii bude chytat znojemská brankářská jednička, Jiří Trvaj.

„Utkání mělo rozhodně svoji kvalitu, solidně jsme odehráli první třetinu, v té druhé jsme se nechali zbytečně vylučovat a byli jsme pasivní. V přípravě ale nejde ani tak o výsledky jako o to, vychytat chyby a vyvarovat se jich v sezoně,“ řekl plzeňský lodivod Pavel Hynek, který v loňské sezoně působil právě ve Znojmě jako asistent trenéra Sýkory.

Jelínková Tereza