Co scházelo v nedělním duelu?

Vyvarovat se chyb, které jsme udělali. Nechávali jsme hráče soupeře samotné před brankářem a potrestali nás. Je to o gólech. Jirka Beroun dal dvě tyčky, Ondra Fiala další. Bohužel prohráváme, ale do Lince jedeme vyhrát.

Na soupeře jste až do pátku čekali. Jak nepříjemný byl nedostatek času na přípravu?

Za sezonu jsme se potkali šestkrát a pochyboval jsem, že Linec něco změní. Potvrdilo se nám to. V přípravě jsme si věci jen oživili.

Přáli jste si víc Linec, nebo Klagenfurt?

Chtěl jsem radši Linec, protože je hokejovější, což nám sedí víc. Klagenfurt vyznává spíš silovější styl.

Jedná se o kvalitnějšího soka než Dornbirn?

Dornbirn hrál první dva zápasy agresivně a spoléhal přibližně na šest hráčů, Linec má kvalitu rozprostřenou do víc formací.

Pomáhá vám stále euforie ze čtvrtfinálového obratu?

Prohráli jsme v semifinále jen první zápas. Čím delší série bude, tím víc budou soupeři docházet síly. Na postup přes Bolzano se nadřel. Máme na to, abychom Linec porazili a postoupili do finále.

Motivoval vás i pohled na trofej pro mistra EBEL, která se v neděli objevila ve Znojmě?

Na střídačce jsme si ji prohlíželi s Martinem Podešvou, pak jsme se na sebe podívali navzájem a řekli si, že ji letos chceme zvednout nad hlavu, protože je krásná.

Jak se stíháte starat o syna Maxe Jana, který se vám narodil zkraje play off?

Jsem domluvený se snoubenkou, že před zápasem se o malého stará ona. Když máme po zápase volno, starám se já. Vyšla mi vstříc. Je to paráda, postoupili jsme a narodil se mi syn, zažívám jedno z nejlepších období.

Asi jste tušil, že syn se narodí v play off…

Hráli jsme první zápas play off doma s Dornbirnem, domluvili jsme se se snoubenkou, že pojedeme do porodnice až potom. Vydržela a to a hned po zápase jsme jeli, malý se narodil v noci.

Jak jste vybírali jméno?

Chtěli jsme co nejkratší. Janů máme v rodině hodně, takže jsme zvolili Maxe, líbil se nám ze všech nejvíc. A Jana jsme nechali po tátovi.