V pátečním utkání proti Fehérváru jste dvakrát vedli, nakonec je z toho bod. Čím jste zápas ztratili?
Určitě naším přístupem. Nešli jsme do utkání tak, jak jsme měli. V závěru první i druhé třetiny jsme navíc dostali gól do šatny, což nám na psychice nepřidalo.

Fehérvár je aktuálně na posledním místě tabulky. Podcenili jste soupeře?
Podcenění to určitě nebylo. Spíš jsme k utkání přistoupili vlažně a nedali do něj sto procent. Podcenění by byla cesta do pekel.

Znojemští Orli.
Orli dvakrát vedli, přesto s Fehérvárem v prodloužení padli

V zápase proti Bolzanu jste ještě pět minut před koncem vedli 3:1, pak ale soupeř dvakrát zužitkoval početní výhodu. Jak moc takový závěr mrzí?
Hodně. Byl to vyhraný zápas, měli jsme získat tři body. Bohužel jsme se nechali před koncem dvakrát vyloučit. To se nesmí stávat. Rozhodčí trestal za vražení na hrazení a podražení.

Jsou taková vyloučení těsně před koncem utkání zbytečná?
Určitě. Máme natolik zkušený tým, abychom dokázali šest minut před koncem udržet výsledek. Je to pro nás ponaučení do příštích zápasů.

V pátek jste odehráli šest oslabení, v sobotu dokonce devět. Je potřeba zaměřit se na větší disciplínu?
Trenér nás před každým zápasem varuje, ať nejsme zbytečně vylučovaní, protože soupeři mají dobré přesilovky. Když máme za zápas dvě vyloučení, tak nad tím člověk mávne rukou, ale šest nebo devět je moc.

Hokejisté Znojma nestačili na Bolzano v prodloužení.
Přísná vyloučení a další ztráta. Orli s Bolzanem prohráli v prodloužení 3:4

V obou zápasech jste skóroval po individuální akci přes celé hřiště. Je to vaše specialita?
Určitě ne. (úsměv) Jenom to vyplynulo ze situace. Když mi soupeři dají hodně prostoru, tak neváhám a jedu. Mnohem radši bych ale góly v obou zápasech vyměnil za vítězství.

Letošní bilance: 14 zápasů, 4 góly a 5 asistencí

V sezoně jste si připsal už čtyři branky a jste nejlepší střelec mezi obránci Orlů. Jak jste s formou spokojený?
Začínal jsem v útoku a teď jsem se přesunul do obrany za Tondou Bořutou, se kterým si vždy maximálně vyhovíme. Na ledě za sebe výborně zaskakujeme. Doufám, že nám herní pohoda vydrží co nejdéle.

V pátek jste odehrál čtyřsté utkání v dresu Orlů. Prožíval jste zápas nějak speciálně?
Popravdě jsem o tom ani nevěděl. Až když diváci skandovali, tak jsem si toho všiml. Nijak zvlášť to nesleduju, ale je příjemné odehrát v jednom týmu tolik utkání.

Starosta Znojma a nyní už bývalý poslanec Vlastimil Gabrhel.
Místo levice vítězí ANO. Znojmo má i poslance, Gabrhela nahradí nováček Štolpa

Stálo vás jubileum něco do týmové kasy?
Zatím ještě ne. Kdybychom zápasy vyhráli, tak se spoluhráči určitě ozvou. Zatím k tomu ale nebyla příležitost. Až bude víc času o reprezentační pauze, tak klukům určitě nachystám nějakou svačinku. (úsměv)