„Musíme gólmanům víc clonit a dělat před nimi černou práci. Pak budeme dávat góly," uvědomuje si po úterní zkušenosti pětadvacetiletý forvard, který ve dvanácti odehraných zápasech zaznamenal šest bodů za dva góly a čtyři asistence.

Ze tří vzájemných zápasů jste v sezoně proti Vídni třikrát prohráli. Dokážete si vysvětlit, proč se vám proti ní nedaří?

Jedna z příčin je, že neproměňujeme přesilovky. Proti týmům ze spodní části tabulky se dostáváme k několika početním převahám a nedáváme góly. To je kámen úrazu. Všechny zápasy, které jsme doposud prohráli, rozhodl fakt, že jsme neskórovali třeba v přesilovce pět na tři.

A herní styl Vídně vám dělá problémy?

Nemyslím si. V utkání ale hráli jednoduše, ve svém pásmu se vůbec nezdržovali. První třetinu jsme zaspali a soupeř rychle vyhazoval puky. Nebyli jsme vůbec na kotouči. Kvůli tomu jsme prohráli první třetinu 0:2, což nakonec rozhodlo zápas.

Přitom v zakončení jste byli velice aktivní. Dokazuje to 47 střel na branku soupeře…

Po zápase jsme se v kabině bavili, že jsme měli o několik střel víc než soupeř a stejně prohrajeme. Některé týmy zvládají z deseti střel dát pět gólů.

Trefovali jste spíš gólmana Lawsona, nebo byl v takové formě?

Brankář také potřebuje štěstíčko, aby puky lepil. My musíme gólmanům víc clonit a dělat před nimi černou práci. Pak budeme dávat góly.

Naplánoval vám kouč Jiří Režnar v týdnu trénink zakončování?

Spíš si neustále připomínáme přechod středního pásma, který potřebujeme přejíždět rychle a snadně. To nás zdobilo při vítězné šňůře v přípravných duelech nebo na začátku sezony.

V posledních zápasech se neustále mění složení útočných formací, jak to vnímáte?

Každý hráč rád hraje se stálými spoluhráči, zvlášť když si souhra sedne. Bohužel když to v útoku nejde, tak chce trenér sestavu okysličit. Jde hlavně o oživení. Minulý duel jsem odehrál s Coltonem Yellow Hornem a Davidem Bartošem. Proti Vídni zas s Branislavem Rehušem a Martinem Podešvou, k nimž jsem se po odmlce vrátil. Je důležité, aby dávaly branky i jiné lajny než útok s Coltonem nebo Romanem Tomasem. Náš útok včera jednou skóroval, snad si to sedne.

Jak se herně cítíte zatím vy osobně?

V přípravných zápasech to bylo super. Teď mám trochu střeleckou smůlu, ale makám na sobě. Chci pomoct týmu, jen se zatím trošku hledám.

Většinu času ze čtrnácti odehraných kol jste strávili na čele EBEL. Teď jste o dva body druzí za Salcburkem. Je to pro vás nezvyklá situace?

Nejde jen o to, jestli jsme první, druzí, třetí. Hlavně musíme makat na sto procent a udržet se na špici. Čekají nás dvě venkovní utkání, v pátek v rakouském Innsbrucku a hned v sobotu v italském Bolzanu. Chceme přivézt šest bodů a dostat se zpět na čelo.

Máte rychlý sled zápasů. Projevuje se už únava?

Do reprezentační pauzy zbývají už jen čtyři utkání. Vždy hrajete raději úterý, pátek neděle než dvakrát za týden. Prostě mi to vyhovuje mi to, člověk je totiž potom stále v tempu.