Změnit se to pokusí v sobotu v půl šesté večer, kdy doma ve třetím kole mezinárodní soutěže EBEL vyzvou rakouský Graz. „Musíme střílet z gólových pozic, nejde jen o to zasypat soupeře 44 pokusy (jako proti Villachu – pozn. red.). Když jen nahodíme puky od modré, tak bohužel,“ krčí rameny znojemský brankář Marek Schwarz.

Naopak Villachu stačilo k výhře jen devatenáct pokusů. „Je pro mě náročné poslouchat, jak jsme byli lepší a máme víc střel. Lepší tým však vítězí, my prohráváme,“ zlobí se Schwarz.

A důvod špatné produktivity Znojma? „Někdy chybí milimetry, máme i smůlu. Kolikrát puk letí do branky, ale obránce jej chytí a odpálí pryč. Je nutné jít před gólmana hlava nehlava a doufat, že tam něco napadá,“ burcuje útočník Orlů Tomáš Plíhal.

Čtyřiatřicetiletý forvard zároveň upozorňuje na možné řešení. „Villach zblokoval hodně našich pokusů, takže potřebujeme protihráče obstřelovat,“ tvrdí.

Mužstvo od začátku nadstavby vede jako hlavní trenér dosavadní sportovní manažer Orlů Rostislav Dočekal, ale výsledky se zatím nedostavily. „Děláme víc rozbory zápasů, zaměřujeme se na to, jak proti nám soupeř hraje, a jakým stylem se budeme prezentovat my,“ prozrazuje Schwarz.

Po svérázném kouči Romanu Šimíčkovi přinesl Dočekal do znojemské kabiny víc klidu. „Je to klidný člověk, což je znát. Nevytváří žádný zbytečný tlak a vždycky mluví rozumně. Postavil se k nové roli výborně,“ chválí nového lodivoda brankářská jednička Orlů.

Znojmo je v nižší skupině poslední, ale šanci na čtvrtfinále stále má. Sedm duelů před koncem nadstavbové části na něj ztrácí šest bodů. „Na led pokaždé jdeme s cílem, že se do vyřazovacích bojů dostaneme. Atmosféra je pořád bojovná, stále věříme, že play-off uděláme a jdeme si za tím,“ burcuje Plíhal. „Člověk musí věřit vždycky, ale momentálně je to hodně těžké,“ dodává Schwarz.

Porovnání týmů
Orli Znojmo
Pozice v tabulce nadstavby: 6. místo
Body: 3
Nejproduktivnější hráč: Colton Yellow Horn (14 gólů + 22 asistencí)

Graz
Pozice v tabulce nadstavby: 5. místo
Body: 4
Nejproduktivnější hráč: Brock Higgs (18 + 20)