V Chomutově naskočil do čtyřiačtyřiceti extraligových utkání, ve kterých zaznamenal osm bodů za pět branek a tři asistence. „V posledních třech sezonách to bylo vždy stejné. Příprava, přesun do Kadaně a v sezoně zpátky do Chomutova, kde jsem pořád neměl stabilní pozici. Potřebuju zápasové vytížení, proto jsem si vybral změnu,“ vysvětluje Hlava. 

Před přestupem zjišťoval informace o klubu od bývalých spoluhráčů. „Mluvil jsem s Liborem Šulákem a kluky, co tady hráli nebo pořád hrají. Všichni si Znojmo moc chválili, neměl jsem tedy důvod váhat,“ povídá dvojnásobný mistr juniorské extraligy.

Právě příběh bývalého spoluhráče z chomutovské juniorky Šuláka, který ve Znojmě odehrál dvě sezony a aktuálně bojuje s reprezentací na světovém šampionátu v Dánsku, ho inspiroval. „Zrovna jemu angažmá ve Znojmě hodně pomohlo. EBEL je na očích i v zahraničních soutěžích a Šuli je zdárný příklad toho, že se z ní dá dostat výš. Doufám, že se v příští sezoně prosadí do NHL,“ přeje bývalému parťákovi.

Ofenzivu Orlů má Hlava oživit rychlostí a agresivním stylem hokeje. „Jsem takový blázen, bruslení a vyhledávání osobních soubojů mi sedí. Snažil jsem se tak hrát i v Chomutově. Doufám, že budu na ledě platný,“ říká útočník, který se v uplynulé sezoně desetkrát trefil v dresu Kadaně.   

Nejnovější posila Orlů 
Orli minulý týden angažovali pětadvacetiletého finského obránce Patrika Parkkonena, který v uplynulé sezoně nastupoval ve druhé nejvyšší švédské soutěži za týmy Karlskoga a Oskarshamn. Dohromady si připsal sedmnáct bodů za tři branky a čtrnáct asistencí. 

Minulý týden se znojemskými spoluhráči nastoupil k letní přípravě. „V mládeži jsem přípravu nenáviděl, ale v chomutovském áčku ji měl na starosti bývalý zápasník a olympionik Petr Švehla. Našel jsem si k ní cestu a začala mě neskutečným způsobem bavit. Ve Znojmě je pro mě všechno nové, doufám, že se mi bude letní dril líbit i tady,“ culí se.

Orli prozatím trénují bez kvarteta zahraničních posil, které se k týmu připojí až na ledě. „Těším se na ně. Bavili jsme se doma s přítelkyní, že si díky klukům ze zahraničí zdokonalím angličtinu a naučím se něco nového,“ těší chomutovského rodáka. 

Po přesunu do Znojma si už stihl projít město. „Byl jsem se podívat na místní Majáles. Město je nádherné a lidi jsou moc milí,“ pochvaluje si posila Orlů.