Tu si nakonec udrželi i po dalším kole, kdy zvítězili na Slavii na samostatné nájezdy. Autorem dvou znojemských branek proti Liberci se stal útočník Martin Růžička. Ten se do sestavy vrátil v předchozím kole, kdy Znojmo bojovalo na ledě Plzně. Předtím byl spolu s Karlem Pláškem ze sestavy vyřazen, protože trenéři nebyli spokojeni s jejich výkony. V nucené pauze se rozehrával v prvoligové Olomouci.

„Zpátky do extraligových zápasů jsem se těšil hrozně moc, ale jsem rád, že jsem si aspoň v té Olomouci mohl zahrát a nevypadnul jsem ze zápasového tempa,“ podělil se o pocity po utkání s Libercem Růžička.

„Pocit to moc dobrý nebyl, když jsem v zápasech seděl jen na střídačce, ale podle všeho to byl od trenérů dobrý tah, udělali to pro tým,“ nezlobil se útočník, který zanedlouho oslaví třiadvacáté narozeniny.

Opětovnou důvěru trenérů jim oplatil dvěma brankami proti Tygrům. Spíš ho ale těšilo, že tým dokázal znovu vyhrát. „Hlavní je, že jsme získali tři body. Ty moje góly, to už je tak trochu i štěstí. U toho prvního jsem jen tečoval puk, na tom druhém má zásluhu hlavně Pavel Selingr, nahrál mi to ideálně,“ nezapomněl vyzdvihnout i výkony spoluhráčů.

Znojmo v poslední minutě utkání už jen dohrávalo a málem jej to stálo vydřené vítězství. Liberec totiž snížil během jediné minuty, té poslední, na rozdíl jednoho gólu. „To by se nám určitě stávat nemělo, díkybohu za to, že jsme ten výsledek uhájili,“ oddechl si Růžička.

V týmu podle něj panuje dobrá nálada. „Je to určitě lepší, v posledních deseti zápasech jsme konečně začali sbírat body. Dokonce i na tréninku jde poznat, že jsme teď mnohem optimističtější,“ usmál se Růžička.