„Je to velký úspěch. Splnili jsme cíl dostat se do semifinále play-off. Zajistilo nám to vítězství nad Amerikou. To, že jsme ji porazili byl také velký úspěch,“ hodnotil Matoušek. Český tým tak pokořil pozdějšího vítěze celého mistrovství. Navíc mužstvo USA vyhrálo i paralympiádu.

„Postupovali jsme malými krůčky. Prvně jsme chtěli porazit Japonsko, což se nám povedlo. Pak jsme chtěli s USA uhrát bod. Na nájezdy jsme je ale porazili. Následovalo povinné vítězství s Estonskem. To jsme také vyhráli až na nájezdy,“ popsal hokejista. Česko tak zvítězilo ve skupině. „To jsme si přáli. Nechtěli jsme totiž jít hned na Kanadu. Hráli jsme s Koreou, která má výborný tým. Jsou to profesionálové. Mají také početné mužstvo, hráli na tři pětky. My máme jen dvě. Držet s nimi krok bylo hodně těžké. Prohráli jsem 0:2,“ zmínil Matoušek.

Posledním utkání české sledgehokejové reprezentace byl duel s Kanadou. Ta Česko porazila 0:2. Znamenalo to konečně čtvrté místo pro český tým. „Jediné, co mě mrzí je, že jsem se během mistrovství dostal do branky jen na jednu třetinu,“ přiznal Matoušek. Tomu nyní skončila sezona, ale už v květnu ho čeká příprava na tu další. Bude stále oblékat dres Zlína, kterému Matoušek letos pomohl vychytat titul.