Hosté vstoupili do utkání mnohem aktivněji a hned po dvaadvaceti sekundách je mohl poslat do vedení nejlepší střelec soutěže Derek Whitmore, ale Patrika Nechvátala neprostřelil. Ve stejný moment byl však vyloučen domácí Roman Tomas. Nejlepší oslabení v lize tak poprvé prověřila precizní přesilovka hostí. Orli ji nakonec přežili bez úhony a po návratu Tomase na led rozvlnil v ideální gólové příležitosti boční síť vídeňské branky Peter Pucher.

Poté si přesilovku vyzkoušelo i Znojmo, ale bez úspěchu. Znojemští v úvodní třetině dopláceli na nedisciplinovanost, která je v aktuální sezoně trápí, a dvakrát po sobě se bránili přesilovkám Vídně. Obě zůstaly bez gólu a projevilo se pořekadlo, nedáš – dostaneš.

Osmnáctá minuta totiž přinesla akci, na jejímž začátku byl Pucher, jenž přenechal v útočném pásmu kotouč Lubomíru Štachovi, který našel mezi kruhy osamoceného Tomase a ten ránou z první rozjásal naplněné tribuny Orlího stánku. „Co k tomu říct. Prostě mi to tam teď padá, ale příští zápas to může být zase někdo jiný," uvedl útočník Tomas, který vstřelil všechny branky Znojma za tento víkend.

První prohru na domácím ledě zaznamenali v EBEL znojemští hokejisté, když prohráli s Vídní 1:2 v prodloužení.

V poslední minutě ještě předvedl důležitý zákrok znojemský brankář Nechvátal proti střele Kurtise McLeana.

Po přestávce pokračoval v úvodních minutách druhé třetiny vyrovnaný zápas bez velkých šancí. Až pětadvacátá minuta přinesla tvrdou střelu Jamieho Frasera a teč Nikolause Hartla, ale puk zasáhl špičku betonu znojemského gólmana. Za tři minuty ukázal svoji bojovnost třetí útok Znojma, ve kterém hned trojice hráčů kvůli zranění obličeje nastoupila s plexisklem na helmě. Po souboji před brankou se dostal puk k Janu Lattnerovi, ale Nathan Lawson měl lapačku na správném místě. I v další situaci, která zaváněla gólem, byl třetí útok Orlů, jenže Radek Číp po rychlém průniku narazil znovu na připraveného brankáře.

Ke konci prostřední části hry začínalo Znojmo nabývat herní převahu a dvě velké šance krátce po sobě zmařili znojemští obránci Petr Kousalík a Antonín Bořuta. Následně se na ledě začalo přiostřovat, z čehož Orli vytěžili další přesilovku. Jedinou vážnější střelu Yellow Horna zastavil až mantinel za brankou Vídně.

První prohru na domácím ledě zaznamenali v EBEL znojemští hokejisté, když prohráli s Vídní 1:2 v prodloužení.

Na počátku třetí třetiny pokračovalo Znojmo v přesilové hře, a navíc dostalo možnost dvojnásobné pět na tři. Při té se Orli neprosadili a ještě za špatné střídání obdrželi trest. V následné přesilovce Vídně se několikrát vyznamenal skvělými zákroky Nechvátal. Jenže Vídeň nadále bojovala a v devětačtyřicáté minutě protlačil kotouč do sítě z velkého úhlu McGregor Sharp.

V posledních minutách třetí části se hrálo opatrně a vše se schylovalo k prodloužení, jež se nově hraje v EBEL sedm minut. Ačkoliv v něm měli více šancí Orli, tak o výhře hostů z Vídně rozhodl druhou brankou v zápase Sharp. Jeho gól ještě potvrdil videozáznam a Capitals získali druhý bod za výhru 2:1. „Dynamické a rychlé derby se vším všudy. Přišlo mnoho diváků, ale je škoda, že jsme to nedotáhli do vítězného konce. Chyběla nám dvojice Jiří Beroun a Patrik Novák, kteří dělají tu černou práci kolem branky. Z toho jsme dvakrát inkasovali," poznamenal trenér Znojma Jiří Režnar.

Již v úterý se na ledě Znojma představí Innsbruck.

Orli Znojmo – UPC Vienna Capitals 1:2pp (1:0, 0:0, 0:1 – 0:1)

Branky a nahrávky: 18. Tomas (Štach, Pucher) – 49. Sharp (Whitmore), 66. Sharp.

Rozhodčí: M. Nikolić, Siegel – Johnstone, Loicht.

Vyloučení: 9:10. Bez využití.

Diváci: 4008.

Střely na branku: 29:25.

Orli Znojmo:

Nechvátal (Fučík) – Štach, Biro, Stehlík, Šulák, Bořuta, Kousalík, Nemčík, Bača – Tomas, Pucher, Fiala – Šedivý, Bartoš, Yellow-Horn – Lattner, Rehuš, Číp – Špaček, Šeda, Csamago.

UPC Vienna Capitals:

Lawson (Kickert) – Fraser, Lakos, Iberer, Milam, Klimbacher, Pretnar, Cuma, Nißner – Whitmore, Gamache, Sharp – Grosslercher, McLean, Dzieduszycki – Nödl, Bois, Fischer – Peter, Schiechl, Hartl.