Jak uvedl znojemský kouč, každý zastoupený oddíl reprezentovala dvojice družstev. „Byla to mužstva kategorií U8 a U7. Každý oddíl měl třináct hráčů,“ řekl lodivod Orlů. Právě skupina starších dětí z jižní Moravy vybojovala na Kids Cupu 2019 v rakouské metropoli zlaté medaile.

Vlašína těšilo, že znojemská U8 během celého klání neprohrála ani jedno utkání. „Chlapci v základní skupině třikrát zvítězili a jedenkrát remizovali. Tím si zajistili postup do play-off z prvního místa,“ popsal stratég Znojma. Ve čtvrtfinálové skupině přešli jeho svěřenci přes týmy Grazu, Vídně, Slaného a Bratislavy a v semifinále porazili mančaft Jindřichova Hradce 6:2.

Orlí U8 díky svým výkonům postoupila do finále, kde opět narazila na Graz. Ani podruhé nedala skvadře ze Štýrska šanci, když zvítězila 4:1.

Hráči jihomoravské U7 pak skončili na šestém postu. „Měli trochu smůly v klíčovém zápase o postup do play-off, kde rozhodl jediný gól,“ shrnul Vlašín. Přesto výkon mladšího družstva znojemských Orlů kvitoval s povděkem. „Rád bych je pochválil za bojovnost a nasazení,“ dodal trenér.

Vídeňské klání uzavřelo mladým hokejistům z města nad řekou Dyjí letošní sezonu. „Dokázali jsme si, že jsme zúročili naše veškeré tréninkové úsilí. Do budoucna jdeme správnou cestou,“ těšilo Jana Vlašína.

Jako trenér se zaměřuje na rozvoj bruslařských a herních dovedností. Úspěch v hlavním městě našich jižních sousedů je dle jeho vyjádření velkou motivací pro tým Orlů do dalších sezon. „Znojemští si tím dokázali, že mohou porazit kohokoliv,“ pronesl trenér mladých hokejistů.

Jak řekl, hokeji v posledních letech roste obliba. „Já osobně trénuji mládež ve Znojmě již dvanáctým rokem a mohu říci, že v současné chvíli tento sport zažívá obrovský boom. Teď mám na starosti osmdesát dětí,“ přiznal Vlašín.