Jak se zrodil váš čtvrteční bleskový přesun z Mladé Boleslavi, kam jste teprve v létě zamířil z Olomouce?
Moje pozice byla ve čtvrté pětce, nedostával bych tolik prostoru. Když se naskytla šance jít do Znojma, neváhal jsem. Za jeho nabídku jsem opravdu rád. Zájem mělo už před sezonou, ale to jsem ještě zvolil Boleslav. Jsem rád, že zájem přetrval, asi to tak mělo být.

Je pro vás EBEL v kariéře dobrá výzva?
Slyšel jsem, že se v ní hraje rychlý a bruslivý hokej, což může být dobré pro můj hokejový růst. Hráli jsme s Boleslaví i přípravný zápas proti Znojmu, který mi naznačil, že se jedná o kvalitní soutěž. Těším se.

Sledoval jste tažení Orlů za stříbrem v předminulé sezoně?
Celé zápasy jsem neviděl, ale sestřihy ano. Na Moravě se o tom hodně mluvilo.

Hokejisté brněnské Komety v utkání základní skupiny Ligy mistrů proti norskému Stavangeru.
Čiliak vyslal do tutovky Zaťoviče a Kometa postoupila do play-off Ligy mistrů

V poslední době jste vystřídal Třebíč, Olomouc a Mladou Boleslav. Chcete se už víc usadit?
Do Znojma to byl první takový rychlý přesun, v Boleslavi pro mě angažmá skončilo ze dne na den. Když budou obě strany spokojené, rád ve Znojmě zůstanu. Výhoda je i to, že můžu jezdit domů, je to jen padesát minut.

Hned po příchodu jste pomohl porazit Budapešť 5:3. Povedená generálka?
Přijel jsem v půl třetí odpoledne před zápasem, takže jsem neměl čas se nijak rozkoukat a rovnou do toho skočil. Ale myslím, že to bylo dobré.

Po sedmi minutách zápasu jste asistoval u gólu kapitána Jiřího Berouna, s nímž jste nastoupil ve formaci. Může vzájemná spolupráce pokračovat i v sezoně?
Za jediný den jsem si všiml, že je to ikona znojemského hokeje, lídr v kabině. Budu rád, když spolu budeme v sezoně nastupovat.

Trenér Roman Šimíček už vám nastínil, kam s vámi v sestavě počítá?
Mluvili jsme spolu na srazu před zápasem a získal jsem pocit, že dostanu víc šancí než v extralize. Ke konkrétnějším věcem se teprve dostaneme.

Očima manažera
„Náš zájem o Petra byl dlouhodobějšího charakteru. Po zranění Adama Rašky jsme navíc museli reagovat a jsme velmi rádi, že se nám podařilo s hráčem domluvit. Myslíme si, že EBEL je soutěž, která Petrovi bude vyhovovat.“
manažer Orlů Rostislav Dočekal