Oba jezdí téměř na každý domácí zápas svěřenců kouče Miroslava Fryčera. Naposledy podpořili Jihomoravany třetí březnový pátek během čtvrtfinálového klání play-off proti vídeňským Capitals. Zatímco Franz Brandl podporuje i soupeře Orlů z rakouské metropole, jeho syn má jasno. „Jedině Znojmo,“ pronáší patnáctiletý Benjamin.

Staršího z dvojice baví na jihomoravském celku hlavně fandovské prostředí znojemského stadionu. „Určitě je tady lepší atmosféra než ve Vídni. Fanoušci jsou zde srdečnější. Dávají do podpory všechno,“ vypočítává důvody zalíbení Brandl.

Hokej patří k Franzovým nejoblíbenějším sportům, nikdy ho však nehrál, i když chtěl. Jak s vtipem dodává, svůj sen si plní skrze svého syna. „Hokej je můj koníček. Trénuji jej ve Zwettlu v regionu Waldviertel. Ale živit se tím nechci. Chtěl bych hrát v nějaké nižší lize pro zábavu,“ prozrazuje Benjamin.

Mezi jeho neoblíbenější hráče Znojma patřil Colton Yellow Horn, který za Orly nastupoval po čtyři sezony. Wittman obléká Hornův dres i na každé utkání znojemského mančaftu. „Ale když jsem tu byl naposledy na zápase proti Grazu, kde Yellow Horn teď je, tak jsem fandil Znojmu,“ objasňuje Benjamin.

„Ze současné soupisky se mu nejvíce líbí Jan Lattner,“ doplňuje syna Brandl. Povoláním finančník dokonce propadl městu nad řekou Dyjí tak, že po každém zápase Orlů ve Znojmě spí.

Dokonce začal navštěvovat kurz češtiny. „Dekuji, dobry den a prosim,“ pátrá Brandl v paměti po slovech. „Mám Znojmo a lidi tady rád. Jsem zde často a pobývám tu i velkou část léta. Chci rozumět fanouškům Orlů,a i proto jsem se začal učit český jazyk,“ uzavírá bodrý muž ve středních letech.