Co na vás udělalo v zápase největší dojem?

Jednoznačně soupeř v čele s Romanem Červenkou, kterého jsem ještě nedávno jen sledoval v televizi, teď jsem nastoupil proti němu.

Cítil jste nervozitu?

Trochu ano. Ale nešlo o nic zásadního, spíš o to, že jsem v brance delší dobu nestál a potřeboval jsem si aspoň brzy sáhnout na puk.

Jak jste viděl výkon spoluhráčů z branky?

Dvě třetiny jsme drželi se soupeřem krok, druhou jsme byli i místy lepší, ale třetí ukázali domácí kvalitu, využili sebemenší chybu, a tam se zápas zlomil.

Mohl jste s některou z pěti branek něco dělat?

Zrovna s tou první. Byla to střela trochu z úhlu na první tyčku. Vím, že tu jsem chytit mohl. Dva góly z teče a z přečíslení, tam je to těžké.

Odchod brankářů
Náhradní brankáři v sestavě znojemských Orlů míří na zahraniční angažmá. Tomáš Fučík odchází do polského Jastrzebie, Jindřich Pacl se dohodl s anglickým týmem Nottingham Panthers.

Vychytal jste únik švédského reprezentanta Mattiase Ritoly…

Se štěstím. Od špičky betonu šel puk do konstrukce a do sítě. Těšilo mě, i když jsem chytil něco od Červuse. (Červenky – pozn. red.)

Připravoval jste se na jeho způsoby zakončení?

Měli jsme video z Fribourgu a přišlo mi, že většinu akcí řeší nahrávkou. Jenže zrovna proti nám pořád střílel. (smích) Nemá cenu to asi moc rozebírat, takoví hráči se rozhodují ve zlomku vteřiny, co na ledě udělají.

Věříte si na Fribourg v nedělní odvetě od půl osmé večer ve Znojmě?

Doma můžeme určitě vyhrát, protože máme skvělé fanoušky, kteří nás přijeli podpořit i do Švýcarska a byli slyšet víc než domácí. Když budeme disciplinovaní a přikloní se k nám trochu štěstí, můžeme vyhrát.