Nejdelší zápas Orlů skončil v 83. minutě. Znojmu po další prohře skončila sezona

Znojmo - Dramatický závěr sezony. Hokejisté Znojma nezopakují loňskou jízdu až do finále a konči ve čtvrtfinále. Klagenfurt ovládl po nedělní porážce Orlů 2:3 po prodloužení sérii jednoznačně 4:0.

5.3.2017

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Ludmila Korešová

Nejdelší zápas v historii na znojemském ledě Orlům zhořkl. Sezona jim skončila hned ve čtvrtfinále.

Do čtvrtého zápasu čtvrtfinálové série mezinárodní EBEL vstoupili hokejisté Znojma s pozměněnými útoky. Duel se od prvních minut mohl těšit skvělé divácké atmosféře. Přicestovalo totiž mnoho klagenfurtských fanoušků.

Po půl minutě utkání se dostali Orli do první vyložené šance. Colton Yellow Horn naservíroval svoji nahrávku na Davida Bartoše, jenž však ztroskotal na Tomáši Dubovi.

V šesté minutě provětral lapačku českého gólmana v brance hostů Teddy Da Costa. Osmá minuta přinesla příležitosti na obou stranách kluziště. U Orlů stálo štěstí, když Manuel Geier v rozhodující okamžik nesledoval hru a nemohl tak zakončit do prázdné branky. Na opačné straně se k nebezpečné dorážce dostal Jan Šeda a trefil tyčku.

Ve stejný okamžik poslali rozhodčí na dvě minuty Štěpána Csamanga a po jeho návratu pro změnu Da Costu. Obě oslabení Znojmo spolehlivě ubránilo a po chybě obrany Klagenfurtu měl velkou příležitost Yellow Horn, ale bekhendem na Dubu nevyzrál.

V šestnácté minutě přihrál Jamie Lundmark Manuele Ganahlovi, jenž dopravil kotouč do sítě nohou a po poradě u videa úmyslně.

Do druhé třetiny ale Klagenfurt vstoupil úspěšněji a ve dvaadvacáté minutě se střelou z mezikruží prosadil Stefan Geier.

V šestadvacáté minutě byl v útočném pásmu Znojma sestřelen Martin Podešva, ale rozhodčí zůstali v klidu a z protiútoku zahrozil Lundmark. Naopak byl vzápětí vyloučen Yellow Horn.

Orli dřeli a do výborné šance se dostal znojemský odchovanec Marek Špaček. Napoprvé mu to nevyšlo. Vzápětí ale stejný hráč nahodil puk na branku a bylo vyrovnáno!

Postupně se na ledě objevovaly čím dál více emoce a šarvátky. Obrovskou šanci spálil Libor Šulák, když tečoval kotouč mimo tři tyče od Da Costy. Znojmo po ledě doslova létalo.

Ve dvaačtyřicáté minutě unikal sám na Marka Schwarze Manuel Geier, ale přestřelil. Poté hrálo Znojmo vůbec první klasickou přesilovku a vedlo si dobře. Chyběl už jen gól. Následovala ale další a ta už byla využita. Střelou z mezikruží se trefil kanadský obránce s italským pasem Sean McMonagle.

Vzápětí šli ale Orli do čtyř. Znojemští se bránili skvěle a nedovolili soupeři žádnou vyloženou šanci. Ta ale nakonec přeci jen přišla a s ní i vyrovnání na 2:2. K odraženému kotouči se dostal Stefan Geier a kolem betonu Schwarze poslal puk do sítě.

Oba týmy se následně hlídaly a pozorně bránily. Tři a půl minuty před koncem zápasu byl přísně vyloučen Da Costa a Orly čekaly těžké chvíle. Po minutě fauloval i Mark Hurtubise a pokračovalo se ve čtyřech. Krátce si zahráli přesilovku i Znojemští, ale kýžený gól nevstřelili.

Gól nepadl ani v prvním prodloužení a o vítězi tak rozhodla až třiaosmdesátá minuta, kdy Klagenfurt poslal do semifinále zkušený Thomas Koch. „Krátce po zápase jsem samozřejmě velmi zklamaný, stále jsem věřil, že to nějak dokážeme zdramatizovat. Soupeř měl v sérii prostě mnohem více štěstí a takový je hokej i život. Tolik vlastních golů jsem asi nezažil,“ poznamenal trenér Roman Šimíček.

Orli Znojmo – EC-KAC 2:3 pr. (0:0, 1:1, 1:1 – 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 34. Špaček (Plíhal, Stehlík), 48. McMonagle (Yellow Horn, Lakos) – 22. S. Geier, 53. S. Geier (Kapstad), 83. Koch.
Rozhodčí: Lemelin, Siegel – Nothegger, Verworner. Vyloučení: 11:8. Využití: 1:0. Diváci: 3307. Střely: 41:36.

Znojmo: Schwarz – Šulák, Stehlík, Lakos, McMonagle, Bořuta, Biro, Kadeřávek – Da Costa, Bartoš, Yellow Horn – Špaček, Plíhal, Novák – Beroun, Pucher, Podešva – Csamangó, Šeda, Györi – Hughesman.

Klagenfurt: Duba – Kapstad, Fischer, Robar, Schumnig, Strong, Duller, Kurath – Geier M., Koch, Geier S. – Richter, Hurtubise, Pance – Ganahl, Neal, Lundmark – Schettina, Hundertpfund, Brucker – Vallant.

5.3.2017 VSTUP DO DISKUSE
Bývalý jihomoravský hejtman a poslanec za ČSSD Michal Hašek.

Hašek je zpátky ve Sněmovně. Jako asistent poslance Běhounka

Žáci 1. třídy ze ZŠ Jaroslavice s paní učitelkou Janou Fantovou.

NAŠI PRVŇÁČCI: představujeme žáky ZŠ Šatov, Jaroslavice, Olbramovice a Lesonice

Letiště Brno zacílí více na mladé. V létě nejvíc táhl bulharský Burgas

Brno – O padesát tisíc cestujících více než loni odbavili na brněnském letišti v Tuřanech v hlavní sezoně, tedy od května do října. Přibylo také charterových letů, tedy nepravidelných linek. Nejoblíbenější destinací byl Burgas v Bulharsku

Obce bojují se suchem. Třeba vysazováním třešní či hrušní

Břeclavsko – Švestková, hrušková i třešňová alej vyroste na území Velkých Bílovic. Pracovníci města v listopadu vysadili v tamním katastru dohromady sto ovocných stromů.

Vánoce jsou finančně náročné. Úvěr ale může být špatným pánem

Podle finančních poradců ale i psychologů by úvěry měly sloužit k nákupu jen těch věcí, které nezbytně potřebujeme. Nemá cenu se neúměrně zadlužit a kvůli hezkému Štědrému dni si pak znepříjemnit celý rok. Praxe ale také ukazuje, že mnohé domácnosti si kvůli nedostatečné finanční rezervě nemohou tuto úvahu dovolit.

OBRAZEM: Do Znojma dorazil vánoční strom. Měří dvanáct metrů

Znojmo – Na Masarykově náměstí postavili dělníci ve středu před polednem vánoční strom. Ozdobí znojemské adventní trhy, které zde začnou v neděli třetího prosince. „Novinkou letošního roku bude, že stromy budou dva. Jeden na Masarykově náměstí a druhý na Horním. I ten dělníci postaví během středy,“ sdělila Petra Maršounová ze znojemské radnice.