Společným jmenovatel všech třetin byl fakt, že Orli inkasovali sotva potom, co rozhodčí odpískal úvodní buly. Domácí schytali branky vždy do třetí minuty a čtvrtou, poslední, těsně před závěrem. „Někdy je to ke konci, někdy na začátku. Tak to vždy vyplyne ze situace,“ přemítal Fryčer. Jeho borci sice soupeře přestříleli, ovšem touš se jim za záda bolzanského Irvinga dostat nepodařilo. „Nemůžete se divit, že když dáte během dvou zápasů jeden gól, tak prohrajete. Šance jsme měli, ale nebylo nám dopřáno. Chyběl nám klid před brankou. Momentálně jsme v křeči,“ krčil rameny lodivod Znojma.

Další zápas sehrají Orli již v neděli na domácí půdě od půl šesté večer. Oproti původně avizovanému termínu na ledě Bolzana se zástupci klubů dohodli, že Znojemští nepocestují do Itálie. Opatření souvisí s povinnou karanténu kvůli koronaviru. Tu zavedla ve čtvrtek česká vláda pro všechny tuzemské občany, jež se vracejí z Apeninského poloostrova. „Myslím si, že v play-off je to úplně jedno. Hrajeme doma a nemusíme cestovat. Je to jen jeden zápas. Na neděli se připravíme a není Boha, abychom alespoň jedno klání neurvali,“ uzavřel Fryčer. Orli sérii na čtyři vítězné zápasy zatím prohrávají 0:2.

Orli Znojmo – Bolzano 0:4

Třetiny: 0:1, 0:1, 0:2. Branky a nahrávky: 3. Bardaro (Hargrove, Wiercioch), 21. Daly (Catenacci), 41. Giliati (Catenacci), 59. Arniel (Catenacci, Robertson). Vyloučení: 15:9, navíc Bořuta (Znojmo) do konce utkání. Využití: 0:2. Rozhodčí: Ofner, Pearce – Kontschieder, Seewald. Diváci: 1985.

Orli Znojmo: Lassila (Groh) – Bořuta, Čermák, Doherty, Burlon, Sova, Mikliš, Berisha, Kruckovyč – Svoboda, Flick, Vopelka – Matuš (C), Bartoš (A), Beránek – Novák, Češík, Luciani (A) – Oščádal, McRae, Bowles. Trenér: Miroslav Fryčer.