O vítězství Orli rozhodli osm minut před koncem při početní výhodě. „Kluci si výhru zasloužili. Škoda, že jsme neuhráli bod doma se Salcburkem. Naše hra má stoupající tendenci, což nás samozřejmě všechny těší,“ liboval si po utkání domácí trenér Miroslav Fryčer.

Pořád ve hře ale vidí nedostatky. „Musíme se vyvarovat blbostí, které jsme schopni vymyslet a zbytečně si tím v některých fázích komplikujeme život,“ podotkl Fryčer.

Tři body ale zůstaly doma, Fryčerův nezdolný optimismus tak konečně padá na úrodnou půdu. „Těsná výhra nebo naposledy těsná prohra nás může nakopnout víc než výhra 8:1, 7:1, 7:0. Tohle vám ukáže víc, jak kluci bojují jeden za druhého,“ líčil.

Znojmo se i přes výhru pořád krčí na poslední příčce. Pokud ale navážou na poslední výkony, tak se ode dna mohou brzy odlepit. „Myslím si, že jsme na správné cestě. Můžeme to ukázat v Klagenfurtu. Když jsme ho porazili u nás, tak lze i u nich. Je to o tom, jak kluci k zápasu přistoupí. Zatím ho mají dobrý,“ dodal Fryčer.

Znojmo - Fehérvár 4:3Třetiny: 1:1, 2:2, 1:0.
Branky a nahrávky: 8. Mrázek (Kalus, Stretch), 31. Matuš (Luciani, Parkkonen), 39. Mrázek (Kalus, Sedlák), 52. Braes (Luciani, Lattner) – 16. Erdély (Luttinen), 25. Hari (Kóger, Kuralt), 35. Stipsicz (Erdély, Tikkanen)
Rozhodčí: Siegel, Smetana – Nemeth, Soos.
Diváci: 2526.