Devětadvacetiletý centr pochází z hokejové rodiny. Otec byl trenérem juniorského národního týmu v Nizozemí a s mladším bratrem Mitchem se pravidelně potkává v seniorském reprezentačním mužstvu.

Bruijsten je rodákem z Nijmegenu na východě Nizozemska u německých hranic. Zde také s hokejem začínal a v roce 2002 dostal první pozvánku do mládežnické reprezentace. O tři roky později již tento talentovaný forvard bojoval na seniorském mistrovství světa první divize.

Do národního týmu byl nominován pravidelně i v dalších letech. Letos dopomohl jako kapitán týmu k postupu Nizozemska zpět do první divize mistrovství světa skupiny B.

Co se týče klubových úspěchů, v roce 2010 se Bruijsten stal mistrem Nizozemí, v sezoně 2011/2012 zaznamenal za Eindhoven ve čtyřiačtyřiceti zápasech úctyhodných třiasedmdesát bodů a o rok později byl vyhlášen nejužitečnějším hráčem ligy.

Před dvěma lety zamířil do Francie, konkrétně do týmu Amiens, kde dostal důvěru, a hned byl zvolen asistentem kapitána. „Máme na něj dobré reference. Výborně se orientuje před gólmanem soupeře, umí zvolit to správné místo k zakončení. Je to hráč s touhou po vítězství a vůdčími schopnostmi. Je navíc univerzální, takže jej můžeme postavit v útoku kdekoli," uvedl sportovní manažer Orlů Rostislav Dočekal.

K týmu se Bruijsten připojí koncem července do přípravy na ledě.