„Nevím o tom, nikdo nás neinformoval. Rozhodně bych očekával, že se nám nový majitel ozve a budeme jednat o tom, co bude dál," reagoval jako první z oslovených komunálních politiků místostarosta Znojma Jan Grois.

Dodal, že v situaci, kdy město dává klubu čtyři miliony korun z městské pokladny a tedy z veřejných peněz, by klub měl veřejnosti podobné informace sdělit.

Opačného názoru byl zpočátku jeden ze šéfů klubu Pavel Ohera. „To je přece naše interní věc, ne?"  reagoval ve středu Ohera na otázky Deníku, které se týkaly nového většinového vlastníka klubu. Tím se totiž skrze společnost SMS Group stal Pavel Čech, muž, který se v minulosti angažoval v hokejové Olomouci, Ostravě nebo Havířově. Tyto kluby pak měly ekonomické potíže.

Prezident klubu Orli Znojmo Ohera vydal včera na serveru znojemských hokejistů obsáhlé prohlášení, ve kterém mimo jiné píše, že Deník chce klub poškozovat. „Opravdu mě těší zájem výše zmíněného média o blaho našeho klubu, ale myslím si, že jde spíše o cílenou kampaň se snahou nás poškozovat," píše se na webu Orlů v textu, který je podepsaný Oherou.

Starosta Znojma Vlastimil Gabrhel naznačil, že o jistých krocích vedení Orlů věděl, jméno nového majoritního vlastníka mu však nic neříkalo. „Aktuální změny ve vedení neznám a neznám ani pana Čecha nebo koho zastupuje. O tom jsem informován nebyl a nechám si to od vedení Orlů vysvětlit. Vedení klubu nám však sdělilo, že hledá strategického partnera," řekl Gabrhel.

Rozpor ve vyjádření vedení města a klubu dovršuje Oherovo sdělení na webu Orlů. „Všechny kroky byly konzultovány s nejvýznamnějšími partnery znojemského hokeje," napsal Ohera. Orli přitom mají na webu jasně uvedeno, že Znojmo je hlavním partnerem.

Změny ve vedení klubu jako veřejnou záležitost vidí i opoziční zastupitel Jiří Kacetl. „Pan Ohera se patrně uřekl, když sdělil, že změny vlastníků jsou interní věcí klubu. V okamžiku, kdy do hokeje  jdou peníze daňových poplatníků z rozpočtu města, má veřejnost na tyto informace právo. Pokud něco budou vařit pod pokličkou, může dojít k tomu, že bude mít samospráva menší důvěru klubu," řekl Kacetl.

Podle starosty má město možnost ohlídat, kam miliony z městské pokladny putují. „Od toho máme oddělení auditu, aby kontrolovalo financování. Stejným způsobem jsme to udělali nyní u HC Orli mládež, kde jsem v představenstvu," doplnil Gabrhel.

Redakci Znojemského deníku včera oslovil i spolumajitel klubu Stanislav Hahn. „Jednání s možným partnerem jsou velmi citlivá a v současnosti zveřejňované články jim příliš neprospěly," reagoval na článek ve včerejším vydání Hahn.