Jak vydřené jsou první nadstavbové body?
Už výsledek napovídá, že šlo o velmi těžký zápas. Každý obdržený gól mohl strhnout utkání na stranu soupeře. Naštěstí jsme to zvládli. Marek Schwarz nás podržel v bráně a fungovala obrana. Díky tomu jsme získali velmi podstatné tři body. 
 
Je těsné vítězství důležité pro sebevědomí?
Bavili jsme se o tom, že i kdybychom všechny zápasy v nadstavbě vyhráli 1:0, je to pro nás dobré. Klíčové je, že jsme dali víc gólů než soupeř.

Ilustrační foto.
Favorit favoritů v Moravském Krumlově. Stolní tenistky vyzvou Záhřeb

Poprvé od října jste v zápase nedostali branku. Vsadili jste na obranné pojetí hry?
Do každého utkání jdeme s tím, že chceme udržet nulu nebo dostat co nejmíň gólů. Bohužel se nám to doteď nedařilo. Do dalších zápasů je pro nás povzbuzující, že jsme schopní ubránit soupeře a vstřelit víc gólů, než on.

V pátek strhl Dornbirn vítězství na svou stranu po dorážkách nepokrytých hráčů. Dávali jste si v neděli před bránou větší pozor?
Dostali jsme pokyn od trenérů, že jeden obránce musí vždycky zůstat před brankou. Právě to se nám v Dornbirnu nepodařilo. Proti Bolzanu jsme pokyn splnili a nepouštěli soupeře k dorážkám.

Bolzano v závěru zkoušelo hru bez brankáře. Jak náročné jsou takové situace za stavu 1:0?
Nepřipouštím si nervozitu, protože pak člověk spíš udělá nějakou chybu. S Tondou Bořutou si naopak říkáme, že když má soupeř prázdnou bránu, jdeme na led dát gól, ať zabráníme dramatu. Už několikrát v sezoně se nám stalo, že jsme chtěli skóre jen udržet a pak jsme dostali branku.

Ve čtvrtek se představíte na ledě Villachu, který jste v základní části třikrát porazili. Jak náročné utkání vás čeká?
Statistiky ze základní části jdou stranou. Čeká nás náročný zápas. Jedeme den dopředu, takže máme dost času na přípravu. Kdo bude hrát zodpovědněji do obrany a dá víc gólů, vyhraje.

Co chcete do zápasu přenést z předešlého utkání?  
Stoprocentně pevnou defenzivu, protože můžeme znovu vyhrát 1:0. Chceme zodpovědně plnit úkoly. Důležité je, aby se i útočníci vraceli a pomáhali do obrany, což se v neděli dařilo.

Po úvodních dvou kláních vám na postupovou pozici schází čtyři body. Jak jste prozatím spokojení?
Měli jsme si odvézt body i z Dornbirnu, kde jsme byli lepší, ale neproměnili gólové šance. Mohli jsme mít víc bodů a hrát klidněji. Zápasy soupeřů ale naštěstí hrají pro nás. Dornbirn v neděli prohrál s Villachem. Když zvládneme čtvrteční duel posuneme se v tabulce nahoru.

Příští týden se zúčastníte utkání hvězd v Bratislavě, ve kterém budete hájit barvy soutěže EBEL. Potěšila vás nominace?
Už když bylo v širším výběru pět hráčů ze Znojma jsem říkal, že se chci na utkání hvězd dostat. Člověk nikdy neví, kdy se mu znovu podobná šance naskytne. Jsem šťastný, že mě trenéři vybrali a jedu si to užít.

Znojemští Orli. Ilustrační foto.
Parádní akce Yellow Horna přiřkla Orlům cenné tři body