V obraně letos nastoupil ke dvanácti duelům, ve kterých si připsal čtyři asistence. Kvůli zraněním v týmu se opět přesunul do útoku. „Čtyři naši útočníci jsou na marodce, takže se trenér rozhodl, že mě dá dopředu," vysvětluje Lattner.

Střídání postů mu nevadí a dokáže se přizpůsobit čemukoli. „Jako malý jsem hrál jako obránce i útočník, problém v tom nevidím. Snažím se hrát dobře tam, kam mě kouč postaví. Teď jsem rád, že hraji vepředu, protože jsem víc na puku a dostávám se do šancí. Mám rád, když můžu zakončovat. Dělám vše pro to, abych plnil vše, co po mě trenéři chtějí," tvrdí šestadvacetiletý hokejista.

Obránce i útočník
- Statistiky v obraně: 12 zápasů, 0 gólů, 4 asistence
- Statistiky v útoku: 3 zápasy, 1 gól, 0 asistencí

Ve Znojmě v minulé sezoně naopak začínal jako útočník, ale v jejím závěru nastupoval na postu beka. „V play off jsme měli nějaké problémy, kdy jsme prohrávali 0:2 na zápasy. V nastalé situaci chtěl trenér něco změnit, proto přišel za mnou, zda bych šel do obrany. Celkem se mi dařilo, takže jsem v ní zůstal i letos," povídá Lattner.

Kvůli zranění ramene vynechal šest utkání a vrátil se na páteční zápas s Grazem, který Orli doma vyhráli 5:1. „Měl jsem natažené úpony a naražený klíček, ale musím zaklepat, že zatím rameno drží. Čtrnáct dní jsem trénoval na ledě, takže jsem se připravoval abych mohl o víkendu naskočit. Snažil jsem se, aby měsíční pauza na mně nebyla znát. Trochu mi však chyběla herní praxe. První zápas jsem byl trochu jalový s pukem. Fyzicky jsem se cítil dobře," líčí.

V neděli proti Linci na postu útočníka zaznamenal premiérovou trefu v letošní sezoně. „Byl jsem hlavně rád, že mě trenér dal dohromady s Patrikem Wronkou a Peterem Pucherem. V pátek proti Grazi jsme měli několik šancí, ale bohužel jsme žádnou neproměnili. Nedávno jsem se bavil s Kubou Stehlíkem, že jsem ještě nezažil, abych třeba pětadvacet utkání čekal na gól. Jsem moc rád, že jsem vstřelil branku a trochu to ze mě spadlo. Doufám, že takto budu pokračovat i nadále," přemítá Lattner.

I když převážnou část odehrané sezony strávil v obraně, myslí si, že gól mohl dát dřív. „Třeba zrovna v pátek proti Grazi. Pokud hraji na pozici beka, v první řadě se soustředím na defenzivní úkoly a co nejvíc znepříjemňuji hru soupeřům. Po každém obránci však kouč chce, aby také podporoval útok," říká.

I když vstřelil svoji první branku v letošním ročníku, na body proti Linci to nestačilo. „Měli jsme strašně moc šancí, které jsme nevyužili. Jeli jsme několikrát sami na branku a nastřelili nějaké tyčky," krčí rameny Lattner.

PATRIK EL-TALABÁNI