Během prvních dvaceti minut se činili hlavně dlouhodobí hráči z města nad řekou Dyjí. Skóre otevřel ve třetí minutě kapitán David Bartoš. Následně Drážďanští srovnali na 1:1, ovšem pár okamžiků nato se z přihrávky nových znojemských posil McRaeho a Tanseyho trefil Anthony Luciani.

Po změně stran šli Orli do dvougólového náskoku díky proměněné střele Radima Matuše. Jemu sekundoval svou asistencí nováček v dresu Orlů Parker Bowles. „Jestli je to nový hráč či starý, je jedno, všichni máme jeden cíl. Je vidět jejich síla na puku. Některé momenty sice váznou, avšak vcelku můžeme být spokojení,“ řekl hlavní stratég Jihomoravanů Miroslav Fryčer.

Aktivnějším týmem zůstali Znojemští i během poslední třetiny. Druhou branku si v závěrečné dvacetiminutovce připsal opět David Bartoš. „Z devadesáti procent jsem spokojený. Mohu jen říci, že přesilovky fungovaly, avšak byly zde momenty, které by neměly být,“ prozradil kouč Fryčer.

Generálka vyšla jeho svěřencům na výbornou. Podle něj ostrý start soutěže proti Grazu již příští neděli od 17.30 hodin proběhne doma v těžkém duchu. „Bude to jiný level. Chceme podat o trošku lepší výkon. Jedná se první zápas o body, navíc doma. Jsme dostatečně silní na to, abychom ustáli první zápasy. Nakonec uvidíme, jak to dopadne,“ uzavřel kouč znojemských hokejistů.

Jeho svěřenci nastoupí proti celku ze Štýrského Hradce až ve druhém kole mezinárodní soutěže EBEL. Jelikož je se letošního ročníku ligy účastní lichý počet týmů, měli Orli v prvním kole pauzu.

Orli Znojmo - Dresdener Eislöwen 4:1

Třetiny: 2:1, 1:0, 1:0. Branky a nahrávky: 3. Bartoš (Novák, Beránek), 11. Luciani (McRae, Tansey), 21. Stehlík (Bowles), 43. Bartoš (Sova) – 8. Knackstedt (Huard, Hanusch). Diváci: 1375.