Kvůli možnosti úniku vysoce toxického čpavku se opravy protáhnou a hráči na tréninky dojíždějí do víc než hodinu vzdáleného města na Vysočině. „Bereme to jako fakt, který neovlivníme, a s touto událostí nic neuděláme. Navíc je nefér se na opravu stadionu vymlouvat,“ pronesl znojemský trenér Miroslav Fryčer.

Ani jeho svěřenci se situací příliš nezaobírají. „S cestováním nemám problém. Časově to vychází stejně, jako když hrajete za nějaký klub ve velkém městě a jedete do tréninkové haly na jeho opačném konci,“ řekl na klubovém webu finský obránce Patrik Parkkonen, jedna z letošních posil Orlů.

Kvůli rekonstrukci Znojmo přijde o přípravné zápasy na vlastním ledě, ale opravy zasáhnou i do programu nového ročníku mezinárodní soutěže EBEL. Orli se totiž na stadion vrátí nejdřív na konci záři. Tedy v době, kdy mají mít odehrány dva domácí duely. „Vzhledem k okolnostem je jisté, že přípravné zápasy sehrajeme na venkovních kluzištích. Musíme také odložit první dvě domácí utkání EBEL. Fanoušci ovšem o žádné mistrovské zápasy nepřijdou, jelikož se přesunou do náhradních termínů,“ ujistil manažer klubu Petr Veselý.

Přípravné zápasy Orlů14.8., 18.00: Kometa Brno – Orli Znojmo
16.8., 18.00: Karlovy Vary – Orli Znojmo (přesunuto do Telče)
21.8., 17.00: Hradec Králové – Orli Znojmo
23.8., 18.00: Zlín – Orli Znojmo (přesunuto do Zlína)
30.8., 20.00: Košice – Orli Znojmo
31.8., 15.00: Gap – Orli Znojmo
5.9., 17.30: Zvolen – Orli Znojmo (přesunuto do Hodonína)


Znojemští příznivci si nemusejí zoufat ani nad domácími přípravnými duely, které Orli odehrají jinde. „Majitelé permanentek mají zajištěný vstup zdarma a se zástupci fanklubu diskutujeme o zajištění náhradní dopravy,“ doplnil Veselý.

Klub prošel po minulé sezoně masivní přestavbou, jelikož Znojmo poprvé nepostoupilo v EBEL do play-off. Proto vyvstává otázka, zda si noví hráči rychle zvyknou na domácí prostředí, které poznají až na konci září. „Že netrávíme většinu času na vlastním hřišti, nehraje žádnou roli. Led je pořad stejný a odrazy od mantinelu na každém zimáku zase jiné. Jedná se jen o slabý typ výmluv,“ prohlásil Fryčer.

Kvůli přeložení některých domácích klání budou mít Orli v září o něco volnější režim a v dalších fázích sezony je pro změnu čekají vložené zápasy. „Ze začátku můžeme místo mistrovského utkání udělat na tréninku modelový zápas, kluků je v týmu dostatek. Většina jich raději hraje, než trénuje. U vložných kol nám třeba nahraje, že si na cestování v létě zvykneme,“ tvrdil znojemský kouč.

Ten už má pohromadě kompletní mužstvo víc než týden. „Všichni jsme opravdu mile překvapení, jak přijeli cizinci. Jsou v dobré kondici a do kolektivu zapadli. Zahraniční hráči komunikují, na nic si nehrají, a proto si získávají ostatní na svoji stranu. Před pár lety se navíc přístup Kanaďanů změnil. Ví, že si v Evropě mohou přijít na slušné peníze, a pokud dojdou nepřipravení, nikdo se s nimi nemazlí,“ dodal Fryčer, jenž má k dispozici hned pět zámořských posil.