Právě dvacetiletý odchovanec táborského hokeje je další posila znojemských Orlů. „Je pro mě ohromná čest, že se Znojmo ozvalo a stojí o mě," povídá Györi.

Marek Györi
- Narozený: 24. dubna 1996 (20 let)
- Výška: 183 centimetrů
- Váha: 90 kilogramů
- Post: útočník
- Hůl: pravá
- Předchozí kluby: Tábor, Sparta Praha

V minulé sezoně zářil v juniorce pražské Sparty a už dva roky pomáhal i Táboru ve druhé lize dospělých. „Jde o velký posun v mé kariéře. Jsem moc šťastný, že jsem dostal příležitost připravovat se v takovém klubu, který má výborné podmínky," pochvaluje si šikovný pravák, který loni mezi juniory zaznamenal v 45 utkáních 51 kanadských bodů.

Mladý forvard přišel mezi Orly společně s dalším mladým sparťanem, obráncem Patrikem Kadeřávkem. „Je příjemné, že nejdu do cizího prostředí sám. Ale co jsem za první týden poznal, tak by nebyl žádný problém, ani kdybych přišel sám. Ve Znojmě je skvělá parta a snad nám to bude šlapat i v sezoně," přeje si.

Györi ví, že na sobě ještě musí makat. „Mám rezervy hlavně v dynamice bruslení. Musím zlepšit starty. Příprava bude dlouhá, tak věřím, že se zlepším. Mezi mé přednosti pak asi patří střelba a schopnost kombinovat," myslí si dvacetiletý hráč z hokejové rodiny.

Jeho otec nasbíral bezmála dvě stovky extraligových startů. Slavné jméno nosí i jeho děda a strýc. Jde totiž o Františky Ševčíky, kteří nastupovali za brněnskou Kometu a Ševčík starší reprezentoval Československo dokonce na olympijských hrách. „Rodina je můj velký vzor. Vždy jsem k tátovi i ostatním vzhlížel víc než třeba k nějakým slavnějším hokejistům," podotýká mladý nástupce hokejového rodu.