První zápas v sezoně jste s Vídní prohráli 3:4 až gólem těsně před koncem. Ukázal duel, jak hrát?
Potvrdili jsme si, že i s tak silným soupeřem můžeme hrát vyrovnaně. Musíme mít co nejmenší respekt, dodržovat náš systém a absolutně se soustředit. Hlavně je potřeba s Vídní celý zápas bruslit.

Máte derby zápasy raději než ostatní?
Vždy se mi lépe hraje proti papírově silnějším týmům v lize, právě třeba proti Vídni, Salcburku, Linci. Přijde mi, že se proti nim víc vyhecujeme a hokej stojí za to.

Znojemský pivovar oslavil 17. listopadu 2017 druhé narozeniny.
Znojemský městský pivovar slavil druhé narozeniny. Návštěvníci ochutnali slad

Před reprezentační pauzou jste ukončili dlouhou sérii sedmi porážek v řadě. Dýchá se po vítězství 4:3 v prodloužení nad Innsbruckem lépe?
Určitě. Přijde mi, že tam se to zlomilo, pomyslné štěstí se konečně otočilo čelem k nám. Výhra nám do přestávky hodně pomohla. Navíc v tabulce vidíme, že jsme pořád na dostřel těch nejlepších (Orli na osmém místě ztrácejí čtyři body na čtvrtý Innsbruck – pozn. red.), což je super. Není tam žádná propast, stačí jednou dvakrát vyhrát a zase jsme nahoře.

Byla vzhledem k předchozím výsledkům pauza spíš o nabírání fyzických, nebo mentálních sil?
Asi obojí. Nejvíc jde o to, abychom se vzchopili a začali hrát zase hokej, který nás zdobil na začátku sezony. Dostali jsme dost dní volno, abychom si odpočinuli od zimáku, od hokeje a přišli natěšení na tréninky. Chceme zase předvádět hokej plný energie a bruslení.

Kde jste zapomínal na hokej?
Přítelkyně pracuje a studuje v Praze, takže pokud je možnost, seberu se a jedu za ní. Tam vždy vypnu hlavu. Snažím se jí naplno věnovat, podnikáme spolu různé výlety po Praze.

Ilustrační foto
Poplatek za odpad zůstává nejnižší v regionu. Chtějí motivovat k většímu třídění

Jaká místa jste si v hlavním městě oblíbil?
Mám rád celou Prahu. Ale nejvíc asi náměstí Jiřího z Poděbrad, přítelkyně totiž kousek od něj bydlí. Máme tam oblíbené různé pekárny, bistra, kavárny a cukrárny, kde se potulujeme. Když chci naopak klidné místo, jedu na Vítkov, kde je krásný rozhled. Sedneme si a povídáme si. Jsme rádi, že jsme jeden s druhým, prostě romantika. (smích)