Výhry si můžou Orli cenit i proto, že jí dosáhli i přes častá vyloučení. „Rozhodčí měli pro každý celek jiný metr. Párkrát jsme si s nimi něco vyříkávali. Podle mého názoru trochu připískávali domácímu týmu," povídal pětadvacetiletý Jan Lattner, útočník moravského zástupce v mezinárodní soutěži EBEL, který proti Plzni právě v oslabení jednou skóroval.

Šlo o s Indiány o podobný zápas jako před týdnem?

V úterý jsme hráli o něco líp než minulý týden na domácím stadionu. Víc jsme bruslili a měli mnohem víc střel.

Každý tým vylaďuje sestavu na start sezony. V jakém složení se Plzeň doma představila?

Dvě formace byly extraligové, se kterými západočeští trenéři zřejmě počítají i do sezony. Další dvě pak byly složené z mladých kluků, kteří se rvou o místo. Je trochu škoda, že Plzeň nehrála v nejsilnějším složení.

V duelu vás rozhodčí často vylučovali. Trenér Režnar po zápase povídal, že to asi pramenilo z přemíry snahy mladých kluků, kteří bojují o místo ve znojemské sestavě. Máte stejný názor?

Nemyslím si. Moc se nám nezdál výkon rozhodčích. Připískávali domácímu týmu. Párkrát jsme si to s nimi i vyříkávali. Ale hráli jsme venku. Neřekl bych, že mladíci hákovali nebo sekali proto, že bojovali.

Přesto jste častá oslabení odehráli velmi dobře, za což vás i kouč chválil. Soustředíte se v přípravě na hru v početní nevýhodě?

Trochu jsme se oslabení v poslední době věnovali. Rozebírali jsme to i na videu. Ale v nevýhodě umíme hrát už delší dobu. Snažíme se být v pohybu a soupeře dostat pod tlak. V úterý to zafungovalo. Hráči Plzně nevěděli, co hrát.

Vy jste dal v oslabení dokonce gól…

Dostal jsem přihrávku na mantinel a jeli jsme s Liborem Šulákem dva na dva. Nahrál jsem mu a on mi pak vrátil puk před branku. Napoprvé jsem trefil gólmana do betonů, naštěstí jsem se dostal k dorážce, která tam už spadla.

Většina hráčů popisuje rozdíl mezi soutěží EBEL a českou extraligou v tom, že mezinárodní soutěž je víc fyzická a víc se lítá nahoru dolu. Vidíte to stejně?

Ano. Ale zrovna Plzeň hrála podobně jako celky z EBEL. Její mladí hráči ještě nejsou tak vyspělí, tak po ledě agresivně lítají a bojují. Jenže třeba při porážce v minulém zápase se Zlínem to bylo naopak. Jeho hráči hráli velmi takticky a zkušeně si na nás počkali. Podobný styl hraje v naší soutěži snad jen Lublaň.

Jak se vám jeví letošní mužstvo?

Jsou tu mladí a draví kluci, kteří jsou na tom velmi dobře bruslařsky. Vedení chce, ať hrajeme agresivní styl nahoru dolů. Proto do týmu takoví hráči přišli. Tím se letos trochu odlišujeme od předešlých sezon.

Vám taková hra vyhovuje?

Mám rád souboje a častou střelbu. Radši napadám, než někde čekám ve středním pásmu až soupeř přijede. Nastolený styl se mi tedy zamlouvá.

Jste znojemský odchovanec a na jihu Moravy hrajete kromě testů v Rize odmala. Táhne vás to už jinam?

Mám tu opci ještě na příští rok, takže to teď nějak neřeším. Prý se tu na mě byl někdo dívat, ale šlo to mimo mě. Samozřejmě bych si ale jednou nějaké lukrativní zahraniční nebo i extraligové angažmá rád zkusil.