Není to je o pilování střelby v přípravě na zápas. „Trénink je něco jiného než zápas. Někdy se to prostě stává, že vám tam padne všechno. Jindy střílíme na branku neustále, ale žádnou ze střel neproměníme," povídal Podešva.

Odchovanec vsetínského hokeje měl jasno, čím Orli svého soupeře dostali na koně. „Fehérvár dal v první třetině dva góly, proměnil jednu přesilovku a ještě k tomu jsme rozchytali jejich gólmana," připomněl Podešva i výborný výkon maďarského brankáře Zoltana Hetényiho.

Střelba Orlů
- Počet střel: 1033 (1. místo v EBEL)
- Vstřelených branek: 91 (1.)
- Procento využití: 8,81 % (9.)
- Posledních pět proher a počet střeleckých pokusů:
30. 10. Klagenfurt, doma 6:7 – 39
31. 10. Bolzano, doma 3:4 – 52
15. 11. Linz, venku 4:5 – 55
22. 11. Graz, venku 0:3 – 36
29. 11. Fehérvár, venku 1:3 – 48

Šestadvacetiletý forvard měl proti Hetényimu jednu velkou příležitost v závěru první třetiny. Dostal se ke střele osamocený mezi kruhy, ale domácí brankář úspěšně zakročil betonem. „Potom bylo čím dál těžší se prosadit. Nepřálo nám štěstí. Padla nám tam jen jedna ze 48 střel, a to je na vítězství prostě málo," uvědomoval si.

Orlům nepomohla ani důrazná promluva v přestávce. „Jednoznačně jsme si v kabině řekli, že musíme přidat. Druhou třetinu se nám to povedlo, jenže jsme zase dostali gól a prohrávali 0:3," řekl Podešva k zlomovému momentu, kdy další přesilovku domácích využil pohotovou dorážkou bekhendem Tamás Sarpatki.

Podešva, který se představil ve Znojmě už i v pěti předešlých sezonách, nastupuje nyní v druhé formaci se zkušenými slovenskými forvardy Peterem Pucherem a Romanem Tomasem. „Hrajeme spolu čtyři zápasy od reprezentační pauzy. Je pravda, že jsem si musel první dva duely trochu zvykat na nový post. Jsem centr, ale nyní hraju na křídle. Souhra už je však lepší. Vím, kam si mám najet. Peter s Romanem mě podpoří a poradí," popsal Podešva.

V letošní sezoně zaznamenal ze 24 duelů čtyři góly a šest přihrávek. „Zatím to určitě není podle mých představ, ale sezona ještě nekončí," dodal.