Po dvou letech zažijí hokejoví Orli euforii play-off. Znojemská skvadra bojovala o postup do jeho čtvrtfinále v předkole s rakouským Grazem. Svěřenci trenéra Glena Hanlona jej dvakrát porazili a druhou březnovou středu nastoupí od čtvrt na osm večer na ledě Salcburku.

Znojemská plavkyně Veronika Kolníková (uprostřed) získala na závodech v Šamoríně dvě zlaté medaile.
Znojemští plavci přivezli ze Slovenska pět medailí

Rakušané si zvolili český mančaft z pozice prvního místa v tabulce ICEHL. Vybírat mohli mezi pátým Pustertalem, šestou Lublaní, sedmým Znojmem a osmým Klagenfurtem.

Asistent znojemského trenéra Jiří Beroun vidí úvodní duel čtvrtfinále na kolbišti našich jižních sousedů jako výhodu. "Nebudeme tak svázaní. Jedeme tam s tím, že nemáme co ztratit a můžeme jen překvapit," vyřkl Beroun.

Třetiligoví fotbalisté Znojma (modří) prohráli v prvním kole jara na domácím pažitu s Kroměříží těsně 1:2.
Otevřený začátek zavřel Znojmu kroměřížský Sklenář

Orli hráli během základní části ICEHL proti týmu EC Red Bull celkem čtyřikrát, třikrát s ním padli a jednou jej doma porazili 3:1. "Podíváme se na video, připravíme se na ně a půjdeme do toho. Díky tomu, že s Grazem neproběhl třetí zápas, tak jsme měli delší volno a čas se nachystat," dodal útočník Znojma Sebastian Gorčík.

Moravská letka od rakouských hranic zvolí podobnou taktiku jako v předkole. Orli zabetonovali obranu a nešli do vysokých hokejových čísel. "Chceme hrát spíše pomalu a čekat na jejich chyby a brejky. Nejde s nimi závodit. Kdybychom dali větší počet gólů, tak by tam určitě existoval větší klid, ale do takového rizika nejdeme," osvětlil asistent.

Druhé kolo absolvují jeho svěřenci v pátek doma. Střetnutí startuje v Nevoga aréně o půl sedmé večer.

Karel Konečný, hrající za Moravský Krumlov, ovládl nedávno kontrolní turnaj TOP 12 ve druhé městské lize stolního tenisu.
Bývalý fotbalista Konečný válí nyní za Moravský Krumlov ve stolním tenise

Orli věří, že vrchol sezony přiláká spousty fanoušků. "Po značnou část sezony byl jejich počet v hledišti omezen, ale i tak nás maximálně podporovali. I díky nim jsme doma osmnáctkrát zvítězili," uzavřel Beroun.

ČTVRTFINÁLE ICEHL
Salcburk - Znojmo (ST, 9. 3. 2022 od 19.15)
Znojmo - Salcburk (PÁ, 11. 3. 2022 od 18.30)
Salcburk - Znojmo (NE, 13. 3. 2022 od 16.30)
Znojmo - Salcburk (ÚT, 15. 3. 2022 od 19.45)