Hokejoví Orli mají za sebou třetí kolo mezinárodní ligy ICEHL. Poslední zářijový pátek uvítali doma úřadujícího mistra z Klagenfurtu. Nakonec jej díky své píli přehráli 6:0.

Podle jednoho z trenérů Jihomoravanů, Tomáše Jakeše, představovali Rakušané nelehkého soupeře. "Pro nás to byl těžký zápas. Připravovali jsme se na něj důkladně, nechtěli jsme dopustit, aby první třetina skončila jako při zápase s Vídní," prozradil Jakeš.

Znojemští v každé z třetin poslali za záda soupeře po dvou brankách. I přes vyhecovanost podržel bránu s čistým kontem gólman Dominik Groh. "Klagenfurt hraje výborně, mají zabijácké přesilovky. Na druhou stranu jsme si je nepřipouštěli k tělu. Jakmile bychom jim nechali prostor, tak by se prosadili," objasnil Jakeš.

Orli již v neděli zavítají na led italského Bolzana, doma nastoupí příští pátek proti Grazu. "Připravíme se na ně a vymyslíme taktiku, která může fungovat. Máme za sebou pár zápasů, pojedeme naší cestou, kterou jsme si vytyčili," uzavřel jeden ze znojemských lodivodů.

Znojmo - Klagenfurt 6:0
Třetiny: 2:0, 2:0, 2:0. Branky a nahrávky: 5. Svoboda (Ahl), 12. Ahl (Fejes, Bartko), 24. Svoboda, 27. Luciani (Brittain, Tejnor), 46. Oščádal (Köver), 53. Sedlák (Culkin, Ahl). Rozhodčí: Bulovec, Piragic - Gatol, Riecken. 4:9.
Využití: 3:0. Diváci: 2354.
Znojmo: Groh (Kantor) - Sedlák, Culkin, Southorn, Haman, Bartko, Tejnor, Stránský - Svoboda T., Něměc, Ahl - Luciani, Brittain, Fejes - Gorčík, Prokeš, Matuš - Kvasnica, Köver, Oščádal - Svoboda O. Trenéři: Jiří Beroun, Tomáš Jakeš.
Klagenfurt: Dahm (Holzer) - Schumnig, Strong, Bruggisser, Unterweger, Steffer, Vallant, Writting, Tialler - Bischofberger, Hunderpfund, Sticha - Fraser , Koch, Haudum - Ganahl, Ticar, Petersen - Geier S., Obersteiner, Geier M. Trenér: Petri Matikainen.