Na první branku se ve Znojmě nečekalo dlouho. Po pouhých čtyřiapadesáti sekundách se trefil rakouský obr v obranných řadách André Lakos, a to po nahrávce Kanaďana Coreyho Trivina. „André to tam krásně trefil a od tohoto momentu se zápas odvíjel," prohlásil Režnar o klíčové první trefě.

Hosté sice stihli do přestávky vyrovnat po úniku a bekhendovém zakončení Oliviera Latendresseho. Znojmo však podle gólmana Patrika Nechvátala mělo duel ve své moci. „Od druhé třetiny jsme byli jasně lepší tým a prakticky k ničemu jsme Linec nepustili, když nepočítám druhou branku. Stejně jako v základní části i v tomto semifinále jsme ve hře pět na pět mnohem lepší," pochvaloval si Nechvátal, jenž dostal v play off podruhé za sebou šanci.

Po šikovné teči Martina Podešvy a střele Trivina Orli odskočili do dvoubrankového vedení. „Linec postupně ztrácel nervy, hrál důrazně a my jsme se snažili hráče uklidňovat, aby se nenechali zbytečně vyprovokovat. Soupeř je hokejovější, to nám sedí," popsal Režnar výhodu pro svůj tým.

Čtvrté utkání série je na programu v neděli v Linci patnáct minut po osmé večer. „Musíme jít od zápasu k zápasu a až budeme mít čtyři výhry, tak to zhodnotíme jako úspěch," povídal brankář Nechvátal.

Orli Znojmo – Linec 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 1. Lakos (Trivino, Tomas), 26. Podešva (Bořuta, Lattner), 49. Trivino (Yellow Horn, Šedivý) – 18. Latendresse (Oberkofler, Dorion), 51. DaSilva (McLean, Kozek)

Rozhodčí: Gebei, Smetana – Nagy, Soós

Vyloučení: 7:5. Bez využití. V oslabení: 0:1

Diváci: 3929

Střely na branku: 46:35

Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2.

ORLI ZNOJMO: Nechvátal – Lattner, Bořuta, Biro, Lakos, Stehlík, Šulák, Štach – Tomas, Pucher, Novák – Šedivý, Trivino, Yellow Horn – Beroun, Podešva, Číp – Špaček, Bartoš, Fiala – Rehuš.

EHC LIWEST Black Wings Linz: Ouzas – Piche, Dorion, Lukas, Palin, Altman, Fechtig, Kirchschläger, Mayrhauser – Kozek, McLean, DaSilva – Latendresse, Hisey, Ulmer – Göhringer, Oberkofler, Hofer – Spannring, Moderer, Franz.