„Jsme rádi, že jsme se konečně dostali v tabulce o něco výš. Konečně se k nám přiklání i trochu štěstí,“ mnul si ruce znojemský asistent Václav Baďouček.

Orli v tabulce přeskočili svého včerejšího soupeře a už jsou dvanáctí. „Ale to je málo. Až budeme někde kolem play off, můžeme být spokojenější,“ poznamenal obránce Pavel Mojžíš.

Právě on nasměroval Orly za vítězstvím. Jeho dvě přesilovkové rány od modré znamenaly dva góly v Cháberově síti. „Dva góly jsem dal loni v Pardubicích, jinak ne. Je to hodně o štěstí, že to tam spadne,“ povídal Mojžíš.

Přesilovky byly v zápase důležitým faktorem. Také Mladá Boleslav jednu proměnila. „Ale jen jednu, kdežto domácí dvě. Přesto si myslím, že jsme odehráli výborný zápas,“ řekl boleslavský kouč Jiří Šejba.

V závěru pojistil znojemské vítězství Jiří Dopita. Po krásné akci Demela s Kucharczykem vstřelil už svůj 301. extraligový gól. „Nějak to neřeším. A kolik jich v kariéře ještě dám? Těžko říct, to je jedno. Hlavní je, aby se dařilo celému týmu,“ uvedl devětatřicetiletý Dopita.

Znojemské Orly nyní čeká reprezentační pauza.