„Pokaždé, když jsme dali branku, nechali jsme si před koncem třetiny vyrovnat. K tomu přišly zbytečné fauly a v prodloužení nás výhru stála nezkušenost. Je škoda, že jsme nezískali alespoň bod navíc,“ posteskl si po duelu znojemský trenér Roman Šimíček.

Vítězství hostům vystřelil ve třetí minutě prodloužení David Gilbert, který po samomstatném úniku překonal brankáře Marka Schwarze. „Věděli jsme, že potřebujeme body, management na nás i hráče v týdnu vyvinul tlak a myslím, že to pomohlo,“ uvedl hostující trenér Benoit Laporte.

Orli v zápase vedli po brance Jana Lattnera, těsně před koncem první třetiny ale vyrovnal Olivier Latendresse. Ve druhém dějství se scénář opakoval, na zásah Erika Němce odpověděl znovu v závěru třetiny Gilbert. „Bylo nám jasné, že pokud neodskočíme na dva, tři góly, půjdou po nás. To se potvrdilo a my se s tím nebyli schopni vypořádat,“ litoval Šimíček obdržených gólů.

Znojemští Orli. Ilustrační foto.
Orlí naděje inspiruje příběh Šuláka, hledají lídra defenzivy

Maďarskému celku pomohla k vítězství i speciální formace, kterou nasazoval na nejproduktivnějšího Orla Coltona Yellow Horna. „Tento útok hrál výborně a splnil svoji úlohu. Nezpanikařili jsme ve chvíli, kdy jsme obdrželi branku, a myslím, že ve třetí třetině jsme hráli velmi dobře také v ofenzivě,“ liboval si Laporte.

Na porážku mohou Orli rychle zapomenout, protože už v sobotu v půl šesté odpoledne hostí Bolzano. „Dva zápasy ve dvou dnech jsou pro mě v lize novinka, ale myslím, že to zvládám. Vždycky je lepší hrát než trénovat,“ povídal znojemský útočník Němec, který hraje EBEL první sezonu.

V tabulce jsou Orli na čtvrtém místě, Fehérvár je poslední.

Orli Znojmo - Fehérvár 2:3 v prodl.
Třetiny: 1:1, 1:1, 0:0 - 0:1
Branky a nahrávky: 15. Lattner (Bořuta, Raška), 35. Němec – 20. Latendresse (Erdély, Gilbert), 39. Gilbert (Latendresse, D. Szabo), 63. Gilbert. Rozhodčí: Müllner, Siegel – Nemeth, Šefčík. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. Diváci: 2615. Střely na branku: 23:28. 

Orli: Schwarz – Lattner, Bořuta, Stehlík, Biro, Pohl, Šnajnar, Zajíc – Yellow Horn, Bartoš, Mrázek – Němec, Matuš, Číp – Beroun, Guman, Račuk – Novák, Raška, Csamangó – Špaček.
Fehérvár AV19: Carruth – Uotila, Jyrkkiö, Harty, Vidmar, Stipsicz, D. Szabo – Erdely, Latendresse, Gilbert – Luttinen, Hari, LoVecchio – K. Szabo, Mušič, Sarpatki – Reisz, Vincze.

Znojemští Orli.Zdroj: DENÍK/Martin Smejkal