Domácí vlétli do utkání aktivnější a hned první akce zaváněla brankou, neuvěřitelné zákroky lublaňského Oliviera Roye ale všemu zabránily. Nápor utlumila přesilovka hostů v minutě čtvrté a své první těžší zákroky tak musel předvést i Patrik Nechvátal, jenž tentokrát dostal přednost místo Tomáše Fučíka.

Do vedení šli ale Znojemští na začátku deváté minuty, když střelu Libora Šuláka dorazil po odrazu od zadního mantinelu již za bezmocného Roye Corey Trivino. Po několika dalších neúspěšných šancích Znojma zahrozili i hosté. Chorvatský Gal Koren nadvakrát dorážel u Nechvátalovy tyčky a jisté zákroky brankáře Orlů zabránily inkasování.

Ve čtrnácté minutě proklouzl mezi obránci Lublaně Jan Lattner a další zákrok Roye ochránil hosty od gólu. Následná akce Znojma byla na oko diváka potěšením. Martin Bača zavezl kotouč do pásma, po jeho střele přiťukl Branislav Rehuš na Trivina, který z rohu našel před brankou zcela volného Romana Tomase a ten nedal brankáři šanci.

Ve druhé části pokračovala hra podle not domácího týmu. Ve třiadvacáté minutě se uvolnil David Bartoš a uháněl na branku, Roy jeho střelu zneškodnil semaforem. Poté zaútočil Tomas, ale pouze přestřelil branku. Přesně nezamířila ani dělovka znojemského obránce Jakuba Stehlíka.

Většina hry se odehrávala v obranném pásmu Lublaně a Znojmo tak zaměstnávalo Roye dalšími a dalšími střelami. Orli promarnili i přesilovou hru a v pětatřicáté minutě měl třetí gól na holi Bača, Roy byl znovu na svém místě.

Ten se vyznamenal i vzápětí proti bekhendovému blafáku Tomase. „Po druhé třetině jsme si v kabině říkali, že si musíme dávat pozor na ty rychlé protiútoky. Lublaň to i několikrát ukázala, ale ve třetí třetině jsme dali několik branek rychle za sebou, a tím soupeř odpadl," uvedl znojemský veterán Peter Pucher.

Do třetí třetiny vstoupilo Znojmo faulem, ale přesilovka Draků byla tragická a po jejím skončení udeřili Orli. Při přečíslení dvou na jednoho ukázal nestárnoucí Pucher přehled ve hře a Lattner propálil brankáře potřetí. Netrvalo dlouho a ochozy slavily znovu. Opět u toho byl Lattner, tentokrát po nahrávce Martina Podešvy.

Za dvě minuty hráli Znojemští přesilovku a znojemský odchovanec Lattner ránou z první dovršil svůj první seniorský hattrick. Navíc vyhnal Roye na střídačku. „Byl to zpočátku klasicky utrápený zápas s Lublaní jako každý jiný. Ve třetí třetině nám to tam napadalo a jsme rádi za tři body. Za hattrick vděčím spoluhráčům, mně už stačilo jen zamířit. Poslední jsem dal někdy v dorostu. Později už určitě ne," řekl autor tří branek Lattner.

Náhradník v brankovišti Lublaně Matic Marinšek se v brance dlouho nerozkoukal a po nešťastném odrazu přidal šestou trefu další odchovanec Orlů David Bartoš. Slovinský klub si následně pro uklidnění situace vyžádal oddechový čas.

Znojemské publikum se náramně bavilo a ve čtyřiapadesáté minutě mohlo slavit opět, když vstřelil sedmou branku Radek Číp. Prosadit se tak dokázala i čtvrtá obranná řada. Nápor domácích pokračoval a dvě minuty před koncem duelu vsítil svůj druhý gól v zápase Trivino. „Lublaň je houževnatý soupeř. Věděli jsme o tom a po druhé třetině jsme si řekli, že musíme zvýšit naši aktivitu k jejich brance. Sice jsme v ní byli opticky lepší, ale chyběl tomu důraz. Točili jsme všechny čtyři pětky, aby byly rozehrané, protože v pondělí pokračujeme dalším zápasem. Je třeba šetřit síly," poznamenal trenér Orlů Jiří Režnar.

Znojemský tým nečeká v nejbližších dnech lehký program. V pondělí od 18:30 sehraje Znojmo doma utkání proti Bolzanu a Orli hrají nezvykle i ve středu, v pátek a v sobotu.

Orli Znojmo – HDD Telemach Olimpija Ljubljana 8:0 (2:0, 0:0, 6:0)

Branky a nahrávky: 10. Trivino (Šulák, Číp), 17. Tomas (Trivino, Rehuš), 44. Lattner (Podešva, Pucher), 47. Lattner (Podešva, Pucher), 49. Lattner (Bořuta, Pucher), 51. Bartoš (Bořuta, Šedivý), 54. Číp (Novák, Beroun), 58. Trivino (Tomas, Bača).

Rozhodčí: Kincses, Smetana – Smeibidlo, Soos

Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0

Diváci: 2969

Střely na branku: 58:22

Znojmo:

Nechvátal (Fučík) – Roupec, Biro, Bořuta, Bača, Šulák, Stehlík – Tomas, Trivino, Rehuš – Podešva, Pucher, Lattner – Šedivý, Bartoš, Yellow Horn – Číp, Beroun, Novák – Špaček, Csamango.

Ljubljana:

Roy (49. Marinšek) – Čepon, Selan, Tavželj, Logar, Groznik, Scholz, Batič – Mušič, Kaspitz, Ropret – Pešut, Pem, Koblar – Koren, Nagtzaam, Sotlar – Hadžič, Kalan, Hočevar.