Hokejisté Znojma vedli již v 6. minutě 2:0 a zdálo se, že mají dobře nakročeno k dalšímu zisku bodů. Havlíčkův Brod ale ještě v první třetině otočil skóre ve svůj prospěch a vedení už nepustil. Ukázal, že doma je velmi silným soupeřem a body se odtud těžko odvážejí.

„Nevstoupili jsme do utkání ideálně, dvakrát jsme trochu podcenili situaci a soupeř nás za to potrestal. Snažili jsme se i přes to hrát v klidu a vytvořit si šance, což se nám podařilo a dali jsme osm branek,“ hodnotil havlíčkobrodský trenér Petr Novák pro klubový web Havlíčkova Brodu.

Orli ztratili vedení i díky nedisciplinovasti, když soupeř trestal jejich pobyt na trestné lavici. To jim sebralo síly a Rebelové svůj led ovládli. „Prakticky jsme hráli osm deset minut první třetiny. Potom už existovalo na ledě jen jedno mužstvo. Nedokázali jsme si přihrát, špatně jsme bruslili, prostě jsme dělali všechno špatně,“ konstatoval znojemský trenér Karel Soudek.

Utkání mělo bojovný nádech. Rozhodčí na každé straně vyloučili shodně jedenáct hráčů, ale Znojmo pouze jednou ke konci zápasu využilo početní výhody, když se Havlíčkův Brod bránil ve třech. Mnoho vyloučených se nelíbilo trenérovi Rebelů: „Dnes byl zápas takový rozháraný kvůli častým vyloučením.“

Mužstva si tak vyměnila postavení v tabulce. Před posledním kolem základní části je Havlíčkův Brod na pátém místě a Znojmo se ztrátou dvou bodů na šestém.

Trenér Orlů věří, že debakl v Havlíčkově Brodě se nebude opakovat a hráči půjdou do posledního zápasu základní části s velkým nasazením: „Dostali jsme napráskáno a já doufám, že se z toho hráči poučí.“

Poslední pondělní kolo bude určitě hodně zajímavé. Není jistá žádná dvojice soupeřů, kteří už ve středu svedou první boj v předkole play off. Orli doma přivítají Hradec Králové, se kterým budou bojovat o současnou šestou pozici. Šanci mají stále i na konečnou pátou příčku, pokud Havlíčkův Brod nevyhraje.

Havlíčkův Brod – Znojmo 8:3 (3:2, 3:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 11. Holec (Vondráček), 15. Endál (Morava, Vondráček), 20. Knotek (Vondráček, Holec), 21. Pavlík (Knotek), 32. Zohorna (Knotek, Endál), 36. Vondráček (Holec, Krejčí), 51. Pavlík (Voj. Němec), 56. Meidl (Endál, Voj. Němec) - 5. Komínek (Pospíšil, Klimeš), 6. Podešva (Lev, Lattner), 53. Říha (Štach). Rozhodčí: Zbyněk Kubičík - Pavel Dřínovský, Jiří Chocholouš. Vyloučení: 11:11, navíc Morava (H. Brod) 10 min. Využití: 3:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1192.

HC Rebel Havlíčkův Brod: Slipčenko - Šenkeřík, Morava, Zítka, Sova, Krejčí, Vošmik, Pavlík - Zábranský, Holec, Knotek, Stromko, Švaňhal, Vondráček, Zohorna, Endál, Štěpánek, Fiedler, Voj. Němec, Meidl

ORLI ZNOJMO: Kacetl (od 41. min. Panec) - Rangl, Pospíšil, Pláněk, Novák, Štach, Klimeš, Kolafa, Lattner - Říha, Komínek, Podešva, Rajnoha, Vyletelka, Lev, Trojan, Kovalský, Jarůšek

ROMANA HOLIŠOVÁ