Právě znojemský brankář Fučík byl hned od prvních minut mnohem více zaměstnanějším a několikrát musel předvést své umění. Po první třetině ale drželi Znojemští bezbrankové skóre.

To se změnilo v pětadvacáté minutě, když Fučík nestačil na ideálně provedenou kličku Daniela Nagelera. Za Znojmo se snažili vyrovnat do konce druhé třetiny Radek Číp a Štěpán Csamango, ale bez úspěchu.

Po jednačtyřiceti sekundách třetí části přidali domácí druhý gól, na který záhy reagoval snížením Číp. Domácí si ale své vedení pohlídali třetí brankou při přesilové hře a zvítězili 3:1.

Znojmo končí základní část třetí a v pátek přivítá v prvním kole nadstavby v pátém letošním derby nedalekou Vídeň.

EC Villach SV – Orli Znojmo 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 25. Nageler (Verlic, Bacher), 41. Schlacher (Bacher, Pance), 54. Pance (Johner, Schofield) – 43. Číp (Stehlík). Rozhodčí: Piragić, Zrnić – Raković, Verworner. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. Diváci: 3565. Střely na branku: 32:31.

EC Villach SV: Lamoureux (Herzog) – Kelly, Unterluggauer, Bacher, Schlacher, Schofield, McKierna, Leiler, Kreuter – Pance, Johner, Alagić – Kromp, Hunter, Santorelli – Platzer, McBride, Petrik – Jennes, Verlič, Nageler.

Orli Znojmo: Fučík (Pacl) – Štach, Lakos, Bořuta, Roupec, Stehlík, Šulák – Tomas, Trivino, Csamango – Šedivý, Bartoš, Lattner – Podešva, Rehuš, Číp – Špaček, Fiala, Novák.