Orli prohráli na ledě Kladna vysoko 1:5 a v boji o záchranu si o něco pohoršili.

Čtrnáctá Boleslav si naopak vyšlápla na České Budějovice, které na domácím ledě porazila 2:0. Přesto je daleko za ostatními týmy a pokud se chce vyhnout zrádné baráži, musí pořádně zabrat.

Orli v Kladně prohrávali od 11. minuty, kdy se trefil Bělohlav. Frolík, Polanský a Stieler postupně zvýšili až na čtyřbrankový náskok. Pak sice korigoval skóre matador Dopita, ale poslední slovo měl další veterán a olympijský vítěz z Nagana Procházka, který uzavřel na 5:1 pro domácí.

„První třetina byla vyrovnaná, ale gól dalo jen Kladno. Ve druhé části jsme si paradoxně vytvořili nějaké šance, ale soupeř trestal naše fatální chyby v obranném pásmu. Kladno vyhrálo zaslouženě. Bylo důraznější u mantinelu i před bránou, navíc dovedlo proměňovat šance,“ uvedl znojemský asistent Václav Baďouček.

Kladno – Znojemští Orli 5:1
Třetiny: 1:0, 3:0, 1:1.
Muž zápasu: Horna.
Kladno: Kopřiva – Nádašdi, Hájek, Pavlas, Hořava, Šmach, Trončinský, Gudas – Bělohlav, Patera, Procházka – Čurilla, Kuchler, Polanský – Horna, Kalla, Frolík – Valský, Stieler, Eberle Trenér Zdeněk Müller.
Znojmo: Kameš – Bičánek, Švrček, Mojžíš, Tesařík, Rýgl, Mrázek, Chvátal, Vyrůbalík – Kucharczyk, Dopita, Selinger – Svoboda, R. Procházka, Demel – Plášek, Haman, M. Růžička – Řípa, Čachotský, Sajdl. Trenér Radim Rulík.
Branky a nahrávky: 11. Bělohlav (Patera), 27. Frolík (Kalla), 30. Polanský, 40. Stieler (Eberle), 54. M. Procházka (Patera, Bělohlav) – 53. Dopita (Kucharzyk). Rozhodčí: Jeřábek, Polák – Bejček, Guth. Vyloučení: 2:5. Diváci: 1888.