„Už se potřebujeme chytit. Není lepší příležitosti. Musíme zabrat, zatnout zuby a makat. Nic jiného nám nezbývá. Potřebujeme se dostat z té krize, ve které jsme,“ hlásí brankář Orlů Ondřej Kacetl.

A opravdu. Orli poslední tři utkání prohráli a stále se potácejí na dně tabulky. Jenže narazí na Graz, který na ně setsakramentsky umí. V prvním zápase vyhrál 7:1, v druhém vzájemném měření sil 3:0.

„Bude to boj, nic jiného se od toho očekávat nedá. Graz ví, že s námi hrát pět na pět nemůže, otevřený hokej by ho poslal brzy k ledu. Proto to bude obdobné jako v minulých střetnutích. Bude nás řezat. Hráči na sebe musí vzít osobní zodpovědnost,“ zapřemýšlel kouč Orlů Martin Stloukal.

Do zápasu ale nenastoupí jedna velká opora. Hráč se zkušenostmi s kanadským hokejem Petr Kanko má zanícenou ránu v obličeji, nevidí na jedno oko a bude několik dní mimo hru. „Dostal antibiotika, takže s ním nemůžeme počítat. Stejně tak ani s Tomášem Komínkem, který má natržený sval. Byl to zkusit, ale nejde to,“ litoval Stloukal.

Orli by se případným vítězstvím dostali před Graz a přiblížili by se na kontakt k týmům hrajícím ve středu tabulky. Spoléhat budou zejména na služby Petera Puchera a Adama Havlíka, kteří mají na svém kontě nejvíce kanadských bodů.

„Zodpovědnost samozřejmě cítím. Naše pětka je složená tak, aby dávala góly. Když je nedáme, je to špatné a branky nám pak chybí,“ hlásil jeden z nejproduktiv­nějších hráčů Orlů Adam Havlík.

Utkání dalšího kola mezinárodní EBEL ligy mezi domácími hokejisty a Grazem startuje patnáct minut po devatenácté hodině na zimním stadioně ve Znojmě.