„Mike Danton by nastoupit měl. Dolaďují se ještě poslední věci s registrací. Na druhé straně budu pár hráčů postrádat,” začal kouč Orlů Martin Stloukal.

Znojmu budou chybět obránci Bořuta se Škardou. Otazník je i nad startem útočníka Lattnera. „Včera nedokončil trénink. Tahalo ho tříslo. Uvidíme, jak na tom bude před odjezdem,” prozradil znojemský trenér.

Orli poslední dvě utkání vyhráli. Doma rozdrtili Villach a porazili i první Linz. „Teď přichází fáze, kdy je potřeba sčítat body. Pokud se chceme stále bavit o nadstavbové části play off, musíme zabrat. Teď si moc porážek dovolit nemůžeme,” směřoval Stloukal k posledním zápasům tohoto roku.

Tento týden totiž čekají Orly dva duely, těsně po Vánocích tři a hned prvního ledna další.

„Chtěli bychom z toho vytěžit co nejvíc. Svátků si moc neužijeme, tak ať to alespoň k něčemu je. Po těchto šesti zápasech budeme rozhodně chytřejší,” dodal.

Orli jsou zatím na předposledním desátém místě tabulky. Horší je už jen Jesenice. Jejich dnešní soupeř si hlídá pátou pozici. Rozdíl mezi oběma týmy je deset bodů.

„Budeme se chtít prezentovat podobným stylem jako proti Linzi. Chceme hrát pohledný hokej, který bude účinný. S myšlenkami, že bychom neuspěli, tam rozhodně neodjíždíme,” zdůraznil Stloukal.

Úterní utkání na ledě Klagenfurtu startuje ve čtvrt na osm večer.