Úvod utkání dvanáctého kola první hokejové ligy vyšel lépe hostům z Havlíčkova Brodu. Ti se dostali v patnácté minutě do vedení. Znojemské hokejisty ale paradoxně inkasovaný gól nakopl.

O dvě minuty poté srovnal Plášek a uzavřel tak brankový výčet úvodní části. Ta druhá se nesla v podobném stylu, jen opačném gardu. Znojmo poslal do vedení Haman, ale havlíčkobrodský Borovanský srovnal.

Třetí třetina tak měla rozluštit tajenku středečního utkání. A byli to právě domácí, kteří začali diktovat tempo zápasu. Už po třech minutách se trefil Svoboda a o dvě minuty později ho napodobil Havlík, který byl nedávno povolán do reprezentace hráčů do dvaceti let.

A Havlík se zapsal mezi střelce ještě jednou. To když v třiapadesáté minutě chytře prostřelil vše, co mu stálo v cestě.

„Hráli jsme dobrý zápas, s výkonem jsem spokojený. Znojmo ukázalo svou zkušenost, a to zejména v přesilových hrách,“ otočil se za vývojem utkání havlíčkobrodský trenér Petr Novák.

Po úvodních brankových hodech třetí třetiny si vzali střelci zřejmě volno. Na plynový pedál šlápli až v závěru utkání. To dokázal havlíčkobrodský Jakub Stromko snížit a dostat hosty na koně. A pro Znojmo bylo ještě hůř. Minutu před koncem dali hosté kontaktní gól.

Jenže Znojemští jakoby si počkali na závěrečnou hru jejich soupeře bez brankáře. Haman ukázkově vyhrál buly a Mojžíš elegantním obloučkem dopravil kotouč do odkryté klece.

„Vítězství si ceníme, ale po taktické a herní stránce to nebylo ono. Zlepšený výkon od druhé třetiny jsme si pokazili nevydařenou koncovkou,“ zhodnotil utkání znojemský kouč Jan Neliba.

Znojemští hokejisté tak získali po čtyřech nevydařených duelech plný počet bodů. Další utkání je čeká už v sobotu, kdy se představí na půdě Kadaně.

Statistika:

HC Orli Znojmo – HC Rebel Havlíčkův Brod 6:4 (1:1, 1:1, 4:2)

Branky: 17. Plášek (Svoboda), 28. Haman (Plášek), 43. Svoboda (Haman), 45. Havlík (Haman), 53. Havlík (Haman), 60. Mojžíš (Haman) – 15. (Holec), 35. Borovanský (Česnek), 58. Stromka (Trdlovec), 60. Třetina (Holec).

Rozhodčí: Trombík – Rychlý, Jureček. Vyloučení: 7:10. Využití: 3:0. Diváci: 1519.

Orli Znojmo: Horčička – Hořava, Morava, Štach, Protivný, Štrach, Kolafa, Lattner, Mojžíš – Svoboda, Haman, Plášek, Sedlák, Hradecký, Říha, Staněk, Meidl, Havlík, Barták, Sojčík, Beroun.

Havlíčkův Brod: Suchan – Pavlík, Šulc, Jebavý, Vydlídal, Špelda, Soldán, Jelínek, Horváth – Holec, Smith, Borovanský, Moštic, Třetina, Stromko, Knotek, Dušátko, Ondráček, Svoboda, Vrdlovec, Česnek.