HC Lev načal svoji éru v Kontinentální hokejové lize. Jako druhý klub u nás svoji soutěž odstartuje Znojmo. A opět to nebude v české soutěži. Už bez nálepky nováčka rozehrají Orli svůj druhý ročník mezinárodní soutěže EBEL. V pátek večer na ledě Red Bullu Salcburk, nejbohatšího klubu ligy. V neděli se už naplní i znojemská aréna při příležitosti zápasu s Klagenfurtem. Ten začíná v půl šesté večer.

Znojmo při své premiéře skončilo skončilo ve čtvrtfinále play off na chorvatském Záhřebu. V něm ovšem bez jediné výhry. „Jako nováček jsme obstáli, až na krutý výprask ve vyřazovací fázi. Chceme se dostat o krůček dál," povídal před vstupem do sezony kouč Martin Stloukal.

Ten vsadil na novou koncepci a přivedl hned čtyři cizince. Fina, dva Kanaďany a Američana. „V tom není žádný problém. Občas chviličku trvá, než si na ledě uvědomím, že musím mluvit anglicky. Navíc kluci k nám zapadli výborně," pochvaloval si brankář Ondřej Kacetl, který se v pátek postaví do branky jako jednička.

Fanoušci znojemského hokeje se však těší na jiné dvě posily. Po šesti letech navážou na svoji úspěšnou jihomoravskou spolupráci slovenští šampioni Peter Pucher s Markem Uramem. Dva veteráni byli spolu s mladíkem Richardem Jarůškem nejproduktivnější hráči přípravy. „Ti dva budou hrát určitě spolu," potěšil fanoušky trenér Stloukal.

Pro dobro svých příznivců se v letní pauze činil také klub. Návštěva zimního stadionu se oproti loňsku výrazně zatraktivní. „Čeká je nové osvětlení, ze zápasu uděláme větší show. Na každém utkání budou v ochozech roztleskávačky. Jednáme s městem ještě o dalších úpravách na stadionu," povídal marketingový manažer Petr Veselý.

Pro nedělní domácí premiéru si přeje návštěvu kolem tří tisícovek diváků. „Reálněji však vypadá číslo dva a půl tisíce. Na tuto sezonu jsme prodali kolem patnácti stovek permanentek. To je stejně jako loni, i když nyní jsme je asi o dvacet procent zdražili," doplnil Veselý.

V úvodních duelech chtějí Orli potvrdit, že byl jejich loňský vstup do EBEL krok správným směrem. Po srpnové vzájemné bitce na ledě se totiž Znojmo osočovalo s prvoligovou Třebíčí, který že z týmů hraje atraktivnější soutěž. „Kvalita ligy šla minimálně o třicet procent nahoru," měl jasno kouč Stloukal, jehož tým zamíří i na dva nové stadiony. Nováčkovský štafetový kolík od Znojma převzaly rakouské celky Dornbirn a Innsbruck. Se soutěží se naopak rozloučila Slovinská Jesenice.

Hokejové Znojmo v EBEL

Noví hráči ve znojemském kádru:

Obránci: Burke Henry, Kyle Wharton, útočníci: Petr Beránek , Paul Crowder, Marek Uram, Kim Strömberg, Ondřej Fiala.

Zápasy první čtvrtiny základní části:

1. kolo – pátek 7. září v 19.15

Salzburg – Znojmo

2. kolo – neděle 9. září v 17.30

Znojmo – Klagenfurt

3. kolo – pátek 14. září v 17.30

Znojmo – Fehérvár

4. kolo – neděle 16. září v 17.30

Lublaň – Znojmo

5. kolo – pátek 21. září v 19.15

Znojmo – Linec

6. kolo – neděle 23. září v 17.30

Znojmo – Innsbruck

7. kolo – pátek 28. září v 19.15

Villach – Znojmo

8. kolo – neděle 30. září v 17.30

Znojmo – Graz

9. kolo – pátek 5. října v 19.15

Dornbirn – Znojmo

10. kolo – neděle 7. října v 17.30

Znojmo – Lublaň

11. kolo – pátek 12. října v 19.15

Záhřeb – Znojmo