Znojemští hráči v těchto dnech podstupují kondiční mikrocyklus, který jim má pomoct uspět ve vyřazovacích bojích. „Jde o určitý risk, protože i v nadstavbě jde o hodně. Hrajeme teď v únavě. I tak jsme se pro tento krok rozhodli a snad se nám to vyplatí. Před play off zase zvolníme a forma půjde nahoru," zdůvodňuje asistent trenéra Miroslav Vybíral.

Ke kondičnímu bloku sáhli trenéři i proto, že Orly nyní čeká reprezentační pauza. K dalšímu ostrému zápasu nastoupí až 16. února doma s Linzem. Pak už je čekají jen dva duely nadstavby a zlatý hřeb sezony v podobě play off. „Kondiční mikrocyklus vyvrcholí pátečním přátelským utkáním s brněnskou Kometou," zmiňuje asistent prestižní klání, jehož vítěz získá pomyslnou nadvládu v Jihomoravském kra­ji.

Orli v nadstavbě
- Odehrané zápasy: Znojmo – Vídeň 2:1, Dornbirn – Znojmo 3:2p, Linz – Znojmo 5:4sn, Znojmo – Salzburg 7:6, Bolzano – Znojmo 3:2sn, Znojmo – Bolzano 6:4, Salzburg – Znojmo 4:1.

- Zbývající zápasy - 16. února: Znojmo – Linz, 19. února: Vídeň – Znojmo, 21. února: Znojmo – Dornbirn

Právě souboj s regionálním rivalem berou někteří hráči velmi vážně. „Už se na pátek moc těším. O motivaci mám postaráno. Kometa mě vychovala a strávil jsem tam spoustu let. Teď však chci udělat radost znojemským fandům," usmívá se gólman Orlů Patrik Nechvátal.

„Jde to sice trochu mimo mě, protože jsem z Pardubic. Dokážu si však rivalitu představit, podobná totiž panuje mezi Pardubicemi a Hradcem Králové. Do zápasu jdeme s tím, že chceme ukázat kvalitu EBEL ligy," doplňuje Vybíral.

Znojemští hokejisté v neděli večer nezískali v zápase nadstavby poprvé ani bod. Z domácí prohry 1:4 s prvním Salcburkem však tragédii nedělají. „Výsledkově se nám střetnutí nevyvedlo, ale hra nebyla vůbec špatná. Když vezmu v potaz únavu z těžkých tréninků a náročného cestovaní, vidím to směrem k dalším kláním pozitivně," říká asistent Vybíral.

S dosavadním druhým místem v tabulce tak panuje na jihu Moravy spokojenost. „Hodně zápasů jsme ztratili až v koncovce v prodloužení nebo po nájezdech, to je trochu škoda. Dostáváme i dost branek, což beru částečně na sebe. Když se však podívám na ostatní zápasy, tak jsou to podobné přestřelky," povídá Nechvátal.

Jelikož se nadstavba chýlí ke konci, vedení Orlů čeká v nejbližší době verdikt o soupeři pro klíčové čtvrtfinále play off. „Musíme brát v potaz sportovní i ekonomickou stránku. Sedneme s celým vedením klubu, vše vyhodnotíme a řekneme si pro a proti. Osobně však žádného soka nepreferuji. Pokud chceme vyhrát celou soutěž, musíme porazit každého," nefilozofuje Vybíral.