Odložili trička, kšiltovky a tenisky a po 139 dnech se opět vybavili helmou, chrániči a bruslemi. Hokejisté znojemských Orlů se v pondělí začali přímo na ledě připravovat na novou sezonu mezinárodní soutěže EBEL, která začíná 8. září. „Kluci po dovolené těžké nohy neměli, ale někteří si odnesli otlaky od nových bruslí," hodnotí první tréninky kouč Jiří Režnar.Ztuha se do své výbavy soukal také nový gólman Jakub Čech. „Za pár měsíců se výstroj naleží, pak člověka tlačí a bolí. Ale není to nic zvláštního, potýkáme se s tím každý rok," zmiňuje.

I přes panující vysoké letní teploty si ale hráči pochvalovali stav ledové plochy. „Na stadionu se chlad naštěstí drží. Led je ve Znojmě v pohodě," libuje si útočník Petr Beránek.

Na prvním tréninku měl Režnar k dispozici pět kompletních formací a čtyři brankáře. Hráči už se rozdělili do skupin, které trénují odděleně.

Nejnovější tváří se v dresu Orlů stal finský brankář Richard Ullberg, který přišel na měsíční zkoušku. „Je to samozřejmě konkurence. Ale jsme na začátku, navíc každý v jiné skupině," povídá Čech.

O místo ještě bojuje také slovinský obránce Aleksandar Magovac. Pokud si oba hráči vybojují kontrakty, kádr na jihu Moravy již patrně uzavřou. „Myslím, že už v tomto složení zůstaneme. Na trhu by se musel ještě objevit výborný hokejista a ne moc drahý, abychom po něm sáhli," míní Režnar.

Nejbližší duely
- 30. července, 18.00: Znojmo – Mladá Boleslav
- 6. srpna, 17.30: Jihlava – Znojmo
- 8. srpna, 18.00: Znojmo – Mountfield
- 13. srpna, 18.00: Znojmo – Jihlava
- 15. srpna, 17.30: Mladá Boleslav – Znojmo
- 20. srpna, 18.00: Znojmo – Jastrzębie

První zápasová prověrka čeká na loňského čtvrtfinalistu EBEL v úterý, kdy na domácím ledě přivítá Mladou Boleslav. Celkem sehrají Orli deset přípravných utkání, mezi nimi nově i střetnutí s týmem Jastrzębie, který ještě v minulé sezoně vedl právě Režnar.

Polský celek zavítá do Znojma 20. srpna. „V tomto termínu nám vypadla Skalice. Zjišťoval jsem, zda Jastrzębie nemá také volno a nakonec to dopadlo tak, že k nám přijede," vysvětluje nápad vzájemného duelu třiapadesátiletý trenér.

S přesunem na led už promýšlí i podobu herního stylu pro soutěžní duely. „Chceme hrát útočně, aktivně napadat. Jsou tu mladí kluci, kterým to vyhovuje," láká Režnar fanoušky na ofenzivu. S ní se ztotožňují i zmiňovaní mladíci. „Jsem za to rád. Jako každý útočník radši hraju dopředu, než bráním," dodává dvacetiletý Beránek.